1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na Suriye eleştirisi

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na Suriye eleştirisi

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Karabük mitingde konuştu. Kılıçdaroğlu'na 'Sen hangi ülkenin partisisin?' diye soran Erdoğan, "CHP'nin genel müdürü utanmasa Suriyeli pilotlar için 'ekmek almaya gidiyordu' diyecek" dedi.

A+A-

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları;

-'Dik dur eğilme bu millet seninle' sloganları üzerine Erdoğan, "Şunu iyi bilmelesin ki Karabük. Biz Allah'tan başka kimsenin önünde eğilmeyiz" dedi.

-Kardeşlerim bu 53. mitingimiz. Diğer 53 ilde olan coşku Karabük'te de var.

-Bu yerel seçim artık genel seçim oldu. Türkiye kirli tuzağı görüyor. 30 Mart'ta inşallah bu zinniyetleri sandığı gömün. Gençlerimizi sokağa döktüler, esnafımızın camını çerçevesini indirdiler. Bunun adına da özgürlük dediler. Lanetler olsun. Yazıklar olsun. 

PENSİLVANYA BEDDUA, DÜNYA DUA EDİYOR

-17 Aralık dediler tutmadı. 25 Aralık dediler tutmadı. Bu saldırılar karşısında boyun eğmedik. Dünyanın her yerinden telefon alıyorum. Dünya bizi takip ediyor. Pensilvanya beddua ediyor ama dünya dua vediyor. Mekke'de, Medine'de, Mısır'da tüm islam coğrafyasında dualar var. Onların tuzağı varsa milletimin ve Rabbimin tuzağı var.

ÜLKEMİZ ÜZERİNDE OYNANAN OYUN BÜYÜK

-Allah izniyle Pazar gününü görür gibiyim. Ben Karabük'te önceden yaptığım mitinglerde böyle coşku ve heyecan görmedim. Kardeşlerim Türkiye üzerinde oynanan oyun çok büyük. Ekonomisi büyüyen bir Türkiye var. Bahçeli, sen bize Türkiye'yi devrettiğin zaman ekonomimiz kaçıncı sıradaydı?

ULUSLARARASI ÖRGÜTLERLE KONUŞMAYA BAŞLADI

-Biliyorsunuz şimdi Pensilvanya'da bir zat türedi. Türkiye'den kaçtı gitti. Hani sen bu vatanı seviyordun? Hani bu milleti seviyordun? Sorulduğu zaman 'Pensilvanya'da inzivaya çekildi' diyorlar. Konya, Mekke, Medine, Erzurum olmaz mı? Uluslararası istihbarat örgütleriyle konuşmaları çıkmaya başladı. Sen hoca mısın yoksa istihbarat şefi mi? 

TÜRKİYE CUMHURİYETİ CEVABINI VERECEK

-Türkiye Cumhuriyeti kasetlerle, montajlarla esir alınamaz. Millet eğilmez, Türkiye yenilmez! Türkiye Cumhuriyeti bu haddini bilmezlere cevabını verecektir.

CHP VE MHP PENSİLVANYA'NIN MÜRİDİ OLDU

-Pensilvanya'daki zatın dizinin dibine oturan CHP ve MHP onun müridi oldu. Pensilvanya montajlıyor. Bahçeli tezgahında satıyor. Oyun çok büyük Karabük. Bunların kimlerle hareket ettiğine dikkat edelim Karabük. Bunlar Suriye'de zalim Esed'in avukatı. Bunlar Mısır'da darbeci Sisi'nin avukatı. 28 Şubat'ın avukatı.

'UTANMASA EKMEK ALMAYA GİDİYORDU DİYECEK'

-Sınır ihlali yapan Suriye uçağını uçaklarımız vurdu. Esed açıklama yapmadan Kılıçdaroğlu açıklama yaptı. Ey Kılıçdaroğlu sen hangi ülkenin muhalefet partisisin? Sen CHP'nin mi yoksa Baas partisinin mi genel müdürüsün. Türkiye'nin mi yoksa Suriye'nin mi partisisin? Haddini bileceksin. Haddini bilmeyene bu millet pazar günü haddini bildirir. Bu CHP'nin genel müdürü utanmasa Suriyeli pilotlar için 'ekmek almaya gidiyordu' diyecek.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!