1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Erdoğan'dan sızdırılan tutanaklara sert tepki

Erdoğan'dan sızdırılan tutanaklara sert tepki

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Balıkesir ziyaretinde İmralı Tutanaklarının sızdırılması sonrası ilk kez konuştu.

A+A-

Erdoğan terörü bitirmeye yönelik çözüm sürecinin devam edeceğini belirterek, ''Milletimizin tarihteki o anlı şanlı yerinden taviz vermeksizin bu süreç devam edecek'' dedi.

Erdoğan, ''Hayat risktir, siyaset risktir. Bunun bedeli ne olursa olsun milletimizin refahı için huzuru için her şeyi yapacağız. Çünkü annelerin ağlamaması lazım, gözyaşlarının durması lazım, kanın durması lazım. Onun için silahlar bırakılıncaya kadar mücadelemiz sürer, siyasetle de müzakeremiz sürer'' dedi.

Erdoğan, ''Biz, size rağmen tek bir adım atmayız. Sizi mahcup edecek, mağdur edecek hiçbir girişime pirim vermeyiz. Biz sadece ve sadece sizin çizdiğiniz istikamette yürüyoruz, sizin çizdiğiniz rotada ilerliyoruz'' dedi.

Erdoğan, ''Biz, size rağmen tek bir adım atmayız. Sizi mahcup edecek, mağdur edecek hiçbir girişime pirim vermeyiz. Biz sadece ve sadece sizin çizdiğiniz istikamette yürüyoruz, sizin çizdiğiniz rotada ilerliyoruz'' dedi.

Erdoğan, ''Bunlar sizin karşınıza dedikoduyla söylentiyle sabotajla provokasyonla medya operasyonuyla çıkıyor. İşte bir gazete çıkmış, attığı başlıkla İmralı'dan haberler veriyor. Her zaman söyledim bir kısım medya hiçbir zaman yanımızda olmadı diye. Devlet yönetmek başka bir şey, gazete yapmak başka bir şey. Eğer bu ülkeye, bu millete zerre kadar sevdanız varsa şu çözüm sürecine katkıda bulunmak istiyorsanız, böyle bir haberi atamazsınız, atmamanız gerekirdi'' dedi.

Erdoğan, çözüm süreciyle ilgili olarak, ''Art niyetli haberlere dedikodula itibar etmeyin, söylentilere itibar etmeyin. Medya üzerinden yapılan karanlık operasyonlara, medya üzerinden kurulan tuzaklara itibar etmeyin'' dedi.

Çözüm süreciyle ilgili olarak, ''Art niyetli haberlere dedikodula itibar etmeyin, söylentilere itibar etmeyin. Medya üzerinden yapılan karanlık operasyonlara, medya üzerinden kurulan tuzaklara itibar etmeyin'' diyen Erdoğan şöyle konuştu:

Yıkmak kolaydır yapmak kolaydır. Savaş kolaydır Barış zordur... Ayırmak kolaydır, birleştirmek zordur... Bizler de zoru seçiyoruz... Biz çözmek için uğraştıkça , çözülmemesini isteyenler var. Biz kalpleri onarmak için uğraştıkça engelleyenler var... Biz elimizi kolumuzu bütün vücudumuzu taşların altına koyup annelerin göz yaşını dindirmeye uğraştıkça sabote etmek isteyenler var...

Eğer bu süreci birazcık deskteliyorsanız, birazcık bu konuda üzülüyorsanız o haberi yayınlamamanız gerekirdi. Bunlar attıkları manşetlerle köşe yazarları ile köşe yazarlığı yapıyorlarmış gazetecilik yapıyorlarmış... Batsın sizin gazeteciliğiniz... Eğer bu süreci kim baltalamaya çalışıyorsa o bemim de arkadaşlarımı da partimi de karşısına aldı demektir. Eğer her kim bu yola taş koyarsa biz o taşı kaldırırız atarız. Eğer birazcık içinizde bu ülkeye vatana sevginiz varsa bu iş taş koymazsınız.

Sizden bir ricam var sadece sadece vicdanınızın sesini dinleyin. Biz bir açıklama yapmadıkça bütün söyleyenler dedikodudur iftiradır. Çözüm istemeyen Türkiye'nin büyümesini istemeyen çevrelerin sabotajıdır. Kim ne yazarsa ne dile getirirse getirsin son sözü millet söyler. Bu süreç herkesin daha sorumlu davranması gereken bir süreç. Defalarca uyardım. Biz bu süreçte konuşmuyoruz iş yapıyoruz. Birileri bu süreci engellemek için elinden geleni yapıyor. Onların nasıl bir hesabı varsa Allah'ın da hesabı var...

Allah'ın izni ve sizin de desteğinizle bu süreci sonlandıracağız... Milletin değerlerine rağmen çözüm çözüm değildir... Şehitlerin kemiklerini sızdıracak hiçbir adım atmayız... On yıl önce neredeysek yine oradayız 10 yıl önce hassasiyetlerimiz neyse bugün de o! Taviz vererek geri adım atarak değil.. Aziz milletin onurunu ayaklar altına alarak değil. Biz kardeçe bu meseleyi çözeceğiz... Bize güvenin bize inanın hayır duaları eksik etmeyin...

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!