1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Erdoğan'ın Kızılcahamam konuşması

Erdoğan'ın Kızılcahamam konuşması

Erdoğan Kızılcahamam'da vekillere seslendi.

A+A-

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kızılcahamam'da İstişare ve değerlendirme toplantısında konuştu. Erdoğan'ın hedefinde Beşar Esad vardı.  Esad'a katil, cani diyen Başbakan, ''Ey Beşar Esad vallahi billahi yaptıklarının hesabını vereceksin.'' dedi. CHP'ye de sert sözler eden Erdoğan, ''Esad'la fotoğraf çektiren CHP buyursun Banyas'taki katliamı açıklasın.'' diyerek muhalefeti eleştirdi.

İşte Erdoğan'ın açıklamasından ayrıntılar

SADAKAT VURGUSU

Burada, 4 kavram üzerinde hassasiyetle durmamız gerekiyor. 1 sabır, sebat, sadakat, sorumluluk. Öncelikle sabrımız olacak. Zafer sabrın arkasından gelir. Sebep netice ilişkisinde bu ikili vardır. Hangi yola çıkıyorsak, adımı atıyorsak sabır yanıbaşımızda ayrılmaz bir azık olacak. Ki davaya hareketimize, hedeflerimize sebat olacak. Saldırılar karşısında tezgahlar karşısında eğilmeyecek ve sebat içinde olacağız. Sadakat olacak. Davaya tam bir sadakat içinde olacağız. Birbirimize olan sadakatimiz tartışılmaz olmalı. Aramıza sokulmaya çalışılan fitnelere nifaklara rağmen bir olacak, iri olacak, diri olacak, kardeş olacağız. Unutmayın biz, öyle bir rehberin öyle bir önderin ümmetiyiz ki o önder o peygamber ümmetiyiz ki sadakatli olacağız.

''ESAD VALLAHİ BUNUN HESABINI VERECEKSİN''

Defaetle ifade ettim. Çanakkale'ye düşman gemileri yaklaştığında İstanbul İzmir işgal edildiğinde inanın sadece Ankara'nın hacı bayram camiinde değil Edirne'nin Selimiye camii'nde değil müslümanlar bizim için dua ettiler. Uluslararası camia hala beklenen adımları atmamıştır. Suriye'de bugüne kadar hayatını kaybedenler 100 bine doğru yaklaşıyor. Bütün bunların vebali bu rejime destek verenlerin de üzerindedir.  Ey Beşar Esad vallahi yaptıklarının hesabını vereceksin. Başkalarına göstermediğin cesareti, ağzında emzik olan kundaktaki bebeğe göstermenin bedelini çok ama çok ağır ödeyeceksin. Rabbimin  Kahhar ismi üzerine insin. Bu katilin, bu caninin dünyada cezasını çektiğini göreceğiz inşallah. Bundan dolayı da hamd edeceğiz.

''EY CHP İŞTE SİZ BUSUNUZ''

Bu cani ile fotoğraf veren CHP buyursun Manyas'taki katliamı açıklasın. Ey CHPsiz busunuz. Geçmişte de buydunuz, şimdi de busunuz.  Sizin yol arkadaşlarınız bunlar. Gurur duyup duymadığınızı gerçekten merak ediyor, sizi milletime havale ediyorum. Mazlumların yakınlarına, manyas halkına tüm Suriyeli kardeşlerime tekrar sabır ve başsağlığı diliyorum. Hiç kuşkusuz Allah'ın yardımı yakındır.

''BU SÜREÇ KİMSEYE İMTİYAZ SAĞLMAYACAK''

Sevgili yol arkadaşlarım, tekrar ediyorum. Sadece Türkiye'nin değil tüm islam coğrafyasının gözü sizin üzerinizde, duaları sizinle beraberdir. Allah'ın yardımı ne zaman diye soran kardeşlerime İnna Nasallahu Teala.

Çözüm süreci bir tek anımızı bile israf etmeden suyun mermere damla damla değmesi gibi devamlı anlatacağız.

Hangi partiye gönül vermiş olursa olsun çözüm süreci milli ve manevi değerlerimize halel gelmeden ilerleyen bir süreçtir.

Bu süreç kimseye imtiyaz sağlamayacak.

''VİCDANINIZIN SESİNİ DİNLEYİN''

Bu süreç vicdani bir süreçtir. O yüzden herkes vicdanını dinlesin. Tereddüdü olan kardeşlerime sesleniyorum. Lütfen vicdanınızın sesini dinleyin.

Meseleye kardeşçe bakın. Eğer böyle bakarsak zayıflyan değil, şahlanan bir Türkiye fotoğrafı görürsünüz.

Daha sürecin başındayken ülkenin her yerinden rekorlar geliyor. Yatırımlara ilişkin güzel haberler alıyoruz. İnşallah bu ilk bahar kalıcı olacak.

Bu baharın güzellğini her daim yaşamaya devam edeceğiz.

''10.5 YILDIR TARİH YAZDINIZ''

Bu salonda olanlar 10.5 yılda tarih yazdınız. Milletimizin sorumluluğunu ifttiharla omuzunuzda taşıyorsunuz.

Milletle itibatınızı sağlamlaşıtırın. Günün sonunda kan tutkunları kaybedecek. Kazanan milelet olacak. Rabbim önününüz açsın. Sizleri sevgi ve saygıyla kucaklıyorum. Hepinizi Allah'a emanet olun.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!