1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Eşimi 2006 yılından beri dinliyorlar

Eşimi 2006 yılından beri dinliyorlar

Paralel Yapı'nın binlerce kişiyi dinlemesinin ardından yeni ayrıntılar çıkıyor! Kurtulmuş, eşinin 2006 yılından bu yana dinlendiğini söyledi

A+A-

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Eşimi 2006 yılından beri dinliyorlar. 775 kişi, rahmetli Erbakan Hoca başta olmak üzere bir sürü siyasetçi dinlenmiş, bir sürü öğretim üyesi, sağcı, solcu, dindar, laik bir sürü kişi dinlenmiş. Kardeşim niçin dinlediniz?" dedi.

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Hollanda ve Almanya'yı kapsayan 3 günlük ziyaretinin Mannheim ayağında Avrupalı Demokratlar Birliği'nin (UETD) organize ettiği programda Türk vatandaşlarıyla bir araya geldi. Çok sayıda vatandaşın katıldığı programa AK Parti Konya Milletvekili Harun Tüfekçi, Karlsruhe Başkonsolosu Serhat Aksen, UETD Mannheim Bölge Baskanı Osman Gökalp, Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı yetkilileri, Haber7 Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Erdoğan, gazeteciler ile vatandaşlar katıldı.

"KARDEŞİM NİÇİN DİNLEDİNİZ?"

"Nice kumpaslar kurdular" diyen Kurtulmuş, şöyle devam etti:

"Biz geçen sene seçimlere girerken gördük ki ey milletimiz, dostlarımız, kardeşlerimiz önümüzde 3 tane viraj var. Bunlardan birisi 30 Mart 2014 Seçimleri. 30 Mart'ta aslında 'Türkiye'de kim belediye başkanı seçilecek.' Seçim aslında bu değildi. Birileri belediye başkanlarını seçecek, birileri millet adına o işi yürütecek. Ama seçim 'yeni Türkiye'yi mi istiyorsunuz, eski Türkiye'yi mi' seçimiydi. Allah'a çok şükür milletimiz 'yeni Türkiye'yi istiyoruz' diyerek eski Türkiye'ye giden virajı solunda bıraktı, yoluna devam etmeyi sürdürdü."

Eşinin 2006 yılından bu yana dinlendiğini söyleyen Kurtulmuş, "Nice kumpaslar oldu, kasetler, ses şeyleri, 17-25 Aralık operasyonları, ondan evvel 7 Şubat operasyonları... Sadece bir tek şeyi söyleyeyim bakın eşim burada. 2006 yılında eşime Mehmet Yavuzer adı altında dinleme çıkarttırıyorlar. Geçen hafta ifade verdi de taze bir bilgi olduğu için paylaşıyorum. Mehmet Yavuzer adına dinliyorlar, bir terör örgütü adına dinliyorlar ama dinledikleri telefon kimse Mehmet Yavuzer'in telefonu değil içindeki IP numarası eşimin telefon numarası. Eşimi 2006 yılından beri dinliyorlar. 775 kişi, rahmetli Erbakan Hoca başta olmak üzere bir sürü siyasetçi dinlenmiş, bir sürü öğretim üyesi, sağcı, solcu, dindar, laik bir sürü kişi dinlenmiş. Kardeşim niçin dinlediniz? Maalesef Savcı Bey diyor ki 'ne kadar süre dinlendiğinizi biliyoruz' ama bir tane kayıt ortada yok. Dinledin, bunları kaydettin, niye bu kayıtları yok ettin ya da bu kayıtları aldınsa, bu bir suçsa niye bu insanları mahkemeye çıkarıp suçlamadın? Niye bu insanları mahkemeye çıkararak Türkiye'nin yargısı önünde hesap vermelerini sağlamadın? Eğer bunlar suçsa niçin diyelim oradaki polis memuru gitti, devlette süreklilik esas, niye o kayıtları başka polislerin eline vermedin, savcıların eline vermedin. Yoksa bu kayıtların hepsini alıp başka ülkelerin gizli servislerine mi verdin? Türkiye nice zor zamanlar geçirdi. Eğer Allah muhafaza oralarda korksaydık, yılsaydık bugüne Türkiye çıkmazdı" ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!