1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Güvenlik güçlerinin yetkileri artıyor!

Güvenlik güçlerinin yetkileri artıyor!

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, "İç güvenlik kapsamında yeni bir reform düşünüyoruz." açıklamalarında bulundu.

A+A-

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "İç güvenlikkapsamında yeni bir reform düşünüyoruz. Kapsamlı bir incelemesini yapıyoruz. Öyle bir organizasyon olmalı ki bu tür olaylar anında bastırılabilmeli. 'Bugün şununla karşılaştık, hadi orayı yamayalım' düşüncesinde değiliz" dedi.

Gündemin en önemli maddelerinden birisinin de son yaşanılan şiddet olayları, sonuçları ve bunun üzerinde değerlendirme ihtiyacının olduğunu anlatan Arınç, "Esasen olaylara anında müdahale edilmiştir. Efkan Ala, olaylara müdahale ederken karşılaştıkları olayları rapor halinde etraflıca gözden geçirdik. Tüm güvenlik güçlerimizin aşırı ve yaygın şiddet kullanımı söz konusu olduğunda güvenlik güçlerinin elini güçlendirecek bir çalışma yapılacaktı, bu bugünün meselesi değildi geçmişten günümüze bir konuydu. Konu üzerinde çalışıldı. Bununla şunu yapmak istiyoruz, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamak ve kamu düzeninin sağlamak. Bununla ilgili olarak güvenlik güçlerine ve kuvvetlerine verilen birtakım imkanların olduğunu biliyoruz. Geçmişten bu yana güvenlik reformuyla ilgili bazı çağdaş ve modern düzenlemelerin yapılması ihtiyacı çıktı. AB müktesebatına önem veriyoruz, esas alıyoruz. Bu kez de kapsamlı iç güvenlik reformunda bunlar nasıl karşılanmaktadır, Türkiye özeline uygulanabilecek düzeyde çalışmalara devam etme kararı verilmiş oldu" dedi.

hangi_memurlarin_derecesi_2_yilda_bir_yukseliyor_61729.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!
23 Yorum