1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Havalimanında İdris Naim Şahin izdihamı

Havalimanında İdris Naim Şahin izdihamı

A+A-

İçişleri Bakanlığı görevini devreden AK Parti Ordu Milletvekili İdris Naim Şahin, çeşitli programlara katılmak için Ordu'ya gitmek üzere geldiği Samsun Çarşamba Havalimanı'nda çok sayıdavatandaş tarafından karşılandı.

"BAŞIN ÖNE EĞİLMESİN, ALDIRMA BAKAN ALDIRMA"

İçişleri Bakanlığı görevini devrettikten sonra memleketi Ordu'da çeşitli ziyaretlerde bulunmak için THY'e ait tarifeli uçakla Çarşamba Havalimanı'nda gelen AK Parti Ordu Milletvekili İdris Naim Şahin'i yoğun bir kalabalık karşıladı. Uçaktan indikten sonra vatandaşları selamlayan Şahin, VİP salonunda çıkarken kalabalık nedeniyle izdiham yaşandı.

 

Vatandaşlar, 'Başın öne eğilmesin aldırma Bakan aldırma, Türkiye seninle gurur duyuyor' şeklinde sloganlar attı.

 

 

Kendisini karşılama gelenlere teşekkür eden Şahin, ''Bu akşam buraya yoğunkalabalık olarak gelmenizin nedenini ben biliyorum. Ben bildiğim gibiherkes biliyor. Ama merak edilmesin sadece size olan saygımızın gereği ve sevgimizin gereği olarak sizlerle bu akşam bu konuşmayı yapıyorum.Onurla gururla, bu bölgenin insanı olarak Ordu Milletvekili olarak 7Temmuz 2011 tarihinden 26 Ocak 2013 tarihine süren dönemde yürütmekteolduğum Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin İçişleri Bakanlığı görevimdenayrılarak önceden belirlenmiş programın gereği Samsun'dayım. YarınOrdu'dayım. Devletimize olan inancımız, güvenimiz ve sadakatimizingereği olarak biz bakan olmadan önceden de, bakanlıktan sonra da, bugünde yarın da, bu can bu tende olduğu müddetçe hizmetimizi sadakatimizi,milletimizin emrinde ve hizmetinde olma kararlığını, heyecanını hepkoruyamaya devam edeceğiz'' diye konuştu.

"BİZİM AŞKIMIZ TÜRKİYE ÜZERİNEDİR"

Ordu'nun kendisi için çok önemli olduğunu belirten Şahin, şunları kaydetti:

''Bölgemiz Karadenizimiz bizim için çok değerli çok seviyoruz. İç Anadolu, Güney Doğu Anadolu, Doğu Anadolumuz, Egemiz, Marmaramız, Akdenizimiz hepimiz için, bizim için çok değerli çok önemli. Bizim Ordu'daki sevgimizin ifadesi aşkımız, sevdamız 'Altın Ordu'ydu. O aşk ve sevda büyüyerek güçlenerek devam ediyor. 'Aşığa Bağdat sorulmaz. Ümit yolcusu yorulmaz. Aşkın önünde asla durulmaz. Gönüllerde yaşar gider.' dendiği gibi bizim Ordu'daki aşk ve sevdamız bu ülke sevdasının sadece sembolik bir ifadesidir. Bizim aşkımız ve sevdamız Türkiye üzerinedir, Türk Milleti üzerinedir, Misaki Milli sınırları üzerinedir. Bizim ülke sevdamızmemleket sevgimiz, insan ve millet sevgimiz ve medeniyet anlayışımızkendimizinden çok dışımızdaki insanlarımız, topyekun canlılar ve varlıkaleminin gerektirdiği ilgiden ve sevgiden kaynaklanır. SayınBaşbakanımızın ifade ettiği gibi, biz yaratılanı yaratandan ötürü hoş gören bir anlayışın sahibiyiz. Ne bölgesel milliyetçiliği ne ideolojik milliyetçiliği asla kendimize şiyar edilmedik. İnsan sevgisi üzerine bir Türkiye sevdasını ve Türk Milleti sevdasını gönlümüze koyduk bununla yaşadık ve bununla yaşamaya devam edeceğiz. Bakanlık bu yolda sadece bir bölümdür, bir duraktır.''

Konuşmanın ardından Şahin, uzun bir araç konvoyuyla birlikte memleketi Ordu'ya hareket etti.

Karşılama törenine AK Parti Ordu Milletvekili İhsan Şener, Ordu Valisi OrhanDüzgün, Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, Samsun Büyükşehir Belediye BaşkanıYusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Ordu İl Başkanı Hüseyin Akyol'da katıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!