1. HABERLER

  2. ASAYİŞ

  3. Hgs Sorgulama, Bakiye Yükleme ve Ceza Sorgulama

Hgs Sorgulama, Bakiye Yükleme ve Ceza Sorgulama

Hızlı geçiş sistemi yani kısa adı ile hgs, ücretli olan köprü ve otoyol gişelerinden geçerken ücret ödeme sistemidir. Hgs eski sistemden çok daha faydalıdır. Hızlı geçiş sistemine dair tüm merak edilen soruların cevapları burada.

A+A-

 

Hızlı geçiş sistemi yani kısa adı ile hgs,  ücretli olan köprü ve otoyol gişelerinden geçerken ücret ödeme sistemidir. Hgs eski sistemden çok daha faydalıdır. Hızlı geçiş sistemine dair tüm merak edilen soruların cevapları burada.

Hızlı geçiş sistemi ülkemizde 2013 yılında kullanıma başlanmıştır. Bu sistemden öncesinde ise, araçlar geçiş yapacakları gişelerde uzun kuyruklar oluşturarak ödeme yapmaktaydı. Bu kuyruklar yüzünden de trafikte inanılmaz bir kargaşa oluşuyordu. Ancak hızlı geçiş sistemi ile birlikte araçlar durmadan yola devam etmektedir. Hgs etiketini almak isteyen vatandaşlar ptt şubelerine giderek ya da, anlaşmalı olan banka şubelerine giderek hgs etiketlerini alabilirler. Almış olduğunuz hgs etiketinizi aracınızın ön camına iyice yapıştırmanız yeterli olacaktır.

Hgs bakiyenizi öğrenmek ya da kontrol etmek istediğinizde ise, yine bu şubelere gidebilir ya da daha kolay bir yöntemle internetten hgs sorgulama yazıp sayfaya girerek araçlarının ve şahsi bazı bilgilerinin bir kısmını girerek araçlarına ait hgs bilgilerine ve detaylara ulaşabilirler.

Kaynak : www.hgssorgula.net