1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Hükümetten o hakaretler için savcılara çağrı

Hükümetten o hakaretler için savcılara çağrı

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ Ekşi Sözlük'te Peygamber efendimize yapılan hakaret için çok sert konuştu. Bozda bu olayın faillerini "21. Yüzyılın Ebu Cehil'i" olarak niteledi.

A+A-

Yunus Göksu'nun haberi

Ekşisözlük'te açılan bir başlık büyük tepki topluyor. "Mekke'de doğan en büyük ga..t" şeklinde açılan ve Hz. Muhammed'e isim vermeden hakaretlerin edildiği, geçtiğimiz günlerde ise silinen başlığa tepki her geçen gün artıyor.

Başbakan Yardımsı Bekir Bozdağ'da bu ahlaksızlığa tepki gösterdi. Ekşi Sözlük'te yapılan saygısızlığın faillerine "21. Asrın Ebu Cehilleri" diyerek seslendi. Bozdağ, peygamber efendimize hakarettin TCK'ya göre suç olduğunu söyledi ve savcıları göreve davet etti.

"Peygamberimize hakaret eden nice Ebu Cehiller geldi geçti. 21. Asrın Ebu Cehilleri bilmeli ki O'nun sevilmesine hiçbiri mani olamadı" diyen Bozdağ şöyle devam etti;

Peygamberimize hakaret edenler, şeytanın 21. asırdaki takipçileri yeni Ebu Cehillerdir.

Peygamberimiz hem alemlere rahmet ve hem de habibullahtır. Aklını, kalbini, gözünü ve kulağını O'na kapatanlara sadece acınır. Veyl olsun onlara. Kur'an'ın ve peygamberimiz Hz. Muhammed (sav)'in muhafızı Yüce Allah'tır. Muhafızı Yüce Allah olanın ayrıca bir muhafıza ihtiyacı yoktur. Bütün şeytanlar ve takipçileri birlik olsalar bile Allah'ın nurunu söndüremezler. Allah nurunu tamamlar, Kur'an'ı ve peygamberini korur.

Savcıları göreve çağırdı

Bozdağ "Peygamberimize hakaret, TCK 216/3 kapsamında suçtur. Cumhuriyet Savcılarının, bu konuda soruşturma başlatmaları yasal görevleridir" diyerek savcıları göreve davet etti.

Ebu Cehil Kimdir?

Ebu Cehil, "Cehaletin babası" demektir. Cahiliye döneminin fikirlerini ve olgusunu İslam'dan üstün gören asıl adı Hisam Ebu'l-Hakem'e "Ebu Cehil" diyerek hitap edilmesi islam peygamberinin emriyle müslümanlar arasında başlamıştır.

YENİ ŞAFAK

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!