1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. İçişleri Bakanı Sebahattin ÖZTÜRK Kimdir?

İçişleri Bakanı Sebahattin ÖZTÜRK Kimdir?

Polishaber.net - İçişleri Bakanı Sebahattin ÖZTÜRK Kimdir?

A+A-

Polis Haber

2015 Genel Seçim döneminin başlamasının ardından tarafsızlık gereği istifa etmesi gereken Bakanlardan Adalet, Ulaştırma ve İçişleri Bakanları istifalarını sundu. Herkes yeni Bakanların kim olacağını konuşurken teamüller bozulmadı ve Seçim sonuçlanıncaya kadar Bakanlıklara Müsteşarların atanması kararlaştırıldı ve Resmi Gazetede yer aldı. Atanan yeni Bakanlardan biri de İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Sebahattin ÖZTÜRK oldu.

Sebahattin ÖZTÜRK Kimdir?

1962 yılında Trabzon-Çaykara’da doğdu. İlkokulu köyünde, ortaokulu o zamanlar nahiye merkezi olan Dernekpazarı Ortaokulu’nda tamamladı. 1975 yılında Trabzon Erkek Öğretmen Lisesi’ni yatılı olarak kazandı, 1980 yılında mezun oldu.

1982 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’ne girdi. 1986 yılında mezun oldu. 1987 yılında açılan kaymakamlık sınavını kazanarak 19.06.1987 tarihinde kaymakam adayı olarak mesleğe girdi. İngiltere Brighton’da yabancı dil eğitimi aldı. 1990 yılında kaymakamlık kursunu başarı ile bitirip kaymakam olarak atandı. Anadolu’nun çeşitli ilçelerinde kaymakamlık yaptı.

Bursa-Osmangazi Kaymakamı olarak görev yapmakta iken 19.11.2007 tarihinde Niğde Valiliği’ne atandı. Yaklaşık 2 yıl Niğde Valiliği görevini yürüten Sayın Öztürk, 04.10.2009 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararnamesi’yle Erzurum Valiliği görevine atandı. Erzurum’da 3,5 yıl görev yaptıktan sonra 09.05.2013 tarihinde Antalya Valiliği görevine atandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!