1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. iPhone 6s için Buff Koruyucu

iPhone 6s için Buff Koruyucu

Gelişen teknoloji ile birlikte, telefonlarımızı da hemen her dakika ve her yerde elimizden eksik etmediğimizi kabul ediyoruz.

A+A-

Gelişen teknoloji ile birlikte, telefonlarımızı da hemen her dakika ve her yerde elimizden eksik etmediğimizi kabul ediyoruz. Peki hiç bırakmadığımız o telefon elimizden kayar ve yere düşerse?

Bu sık karşılaşılan bir durumdur, %100 darbe önleyici bir aksesuar henüz geliştirilmemiş olsa da daha sonradan ekranın üzerine yapıştırılan ekran koruyucu şeritler ile darbenin hızı ciddi anlamda önlenmiştir.

Ekran Koruyucu Nasıl Yapıştırılır?

Üzerinde herhangi bir koruyucu tabaka olmayan iphone 6s ekranının yüzeyi mikrofiber bir bez yardımı ile temizlenir, daha sonra ekran koruyucuyu iphone 6S’in yüzeyine yavaşça yapıştırıyoruz ve kredi kartı gibi sert bir kart yardımı ile iPhone 6S ile ekran koruyucuarasında hiç boşluk bırakmadan düzgün bir biçimde yapıştırın. iPhone 6S ekran koruyucunuz hazır.

 

Ekran Koruyucunun Avantajları

Bazı koruyucular sadece telefon ekranınızı korumak ile kalmaz, güneş ışığının fazla olduğu yerlerde de ekranınızı rahat görebilmeniz için yansımayı azaltır. Ekranın çizilmesine engel olur, üzerinde parmak izi kalmaz. Böylece temiz bir ekran görüntüsüne sahip olursunuz. Telefonun düştüğü yerlerde darbe önleyici bir etki oluşturduğu içinde tercih sebebi haline gelmişlerdir. Ayrıca su geçirmez yapıları vardır. Telefonların kullanım ömrünü uzatırlar onun dışında çok dikkatli bakılmadığında görülmediği için herhangi bir görsel rahatsızlıkta vermez. iPhone 6S ekran koruyucuya gerek kalmaması için gereken bütün tedbirleri kendiliğinden almıştır ancak yine de müşteriler çevrelerinden gördükleri örnekler dolayısı ile iPhone 6S ’lerine koruyucu ekran taktırmayı tercih etmektedirler.

Ekran Koruyucunun Dezavantajları

Ekran duyarlılığının azalması ve ekranın kaygan yüzeyinin kayganlığını yitirmesi gibi dezavantajları vardır ancak avantajları daha çok olduğundan bunlar önemini yitirir.

Gelişen teknoloji ve Ekranlar

Her geçen gün biraz daha gelişen teknoloji ile daha dayanıklı iPhone 6S  çizilmez ekran koruyucu teknolojiler üretilse de henüz kırılmayan ve cam kadar hassas başka bir yüzey üretilememiştir bu yüzden hala hassas dış yüzeyleri ekran koruyucular ile korumamız gerekmektedir. Gorillaglass şuan da en sağlam ekran yüzeyi olarak kabul edilse de hala ekran koruyucular ön plandadır ve oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaya devam etmektedir.