1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. İran'ın Türkiye deki Alevileri ŞİİLEŞTİRME PLANI

İran'ın Türkiye deki Alevileri ŞİİLEŞTİRME PLANI

"İran'ın Türkiye'deki "Alevileri Şiileştirme" girişimi doğrudan ulusal güvenliği ilgilendiren ve PKK teröründen çok daha tehlikeli bir tehdit"

A+A-

Türkiye vatandaşlarının hatırı sayılır bir bölümünün kendi ülkelerinden önce İran'ı düşünecek ve Tahran'da oturan Veliy-i Fakih'in emriyle hareket edecek hale getirilmesi projesi işliyor

* Türkiye'de doğrudan İran rejimine hizmet eden onlarca dernek, vakıf, şirket; gazete, dergi ve internet sitesi türü propaganda aracı ve hatta parti var.

* Mazlumder'de "Hizbullah"ı "kanları ve canları pahasına korumaya and içen" kişilerin Başkan Ahmet Faruk Ünsal'ın listesinden yönetime girdiler.

"Hizbullah'ı kanları ve canları pahasına korumaya yemin etmiş" kişileri listesine alıp yönetime taşıyan Ahmet Faruk Ünsal AK Parti eski milletvekili.

Milat Gazetesi'nden İsmail Yaşa, İran'ın Türkiye'deki TEHLİKELİ oyununu analiz etti;

Türkmen Alevi-Bektaşi Derneği Başkanı Özdemir Özdemir'in üç yılda 700 Alevi dedesinin İran'a götürülüp Devrim Muhafızları komutanları ve Hamaney ile görüştürüldüğünü açıklaması Türkiye'nin karşı karşıya olduğu son derece tehlikeli oyunu bir kez daha gündeme getirdi.

"Direniş ekseni", "vahdet", "mezhepler arası yakınlaşma" ve benzeri içi boş sloganlarlaSünnileri Şiileştirme projesine ve Şiilerce kutsal kabul edilen kişilere ait olduğu öne sürülen sahte türbelerle İran dışında nüfuz alanları oluşturma çabasına ek olarak Tahran'ın Zeydiler, Aleviler, Nusayriler ve benzeri dini grupları Oniki İmam Mezhebi'ne kaydırma planları olduğu biliniyor.

Nitekim bu planlar örneğin Yemen'de meyvesini verdi ve bir zamanlar Zeydi olan Husiler bugün Velayet-i Fakih'e inanan bir grup haline geldi.

Aynı planların Suriye'de Nusayriler üzerinde de uygulandığı sır değil.

İRAN'IN TÜRKİYE'DEKİ ALEVİLERİ "ŞİİLEŞTİRME" PLANI

İran'ın Türkiye'deki "Alevileri Şiileştirme" girişimi doğrudan ulusal güvenliği ilgilendiren ve PKK teröründen çok daha tehlikeli bir tehdit.

KUM'DA EĞİTİM CEMEVLERİNE GÖNDERİYORLAR

Tahran'ın İstanbul, Ankara ve İzmir'de son üç yılda tabelalarında "Alevi" yazan üç dernek ve bir vakıf kurduğunu söyleyen Özdemirİran'ın Alevi çocuklarını küçük yaşta Kum'a götürerek eğitip cemevlerine "dede" olarak gönderme projesinden bahsediyor ve bu projeyi İzmir'deki bir cemevinde uygulamaya başladığına dikkat çekiyor.

Maalesef İran'ın Türkiye'ye karşı oynadığı bu tehlikeli oyuna karşı Ankara'nın işi hiç de kolay değil.

Meselenin sadece hak-hukuk meselesi olduğunu zannedenler fena halde yanılıyorlar.

İRAN TEHLİKESİ...

Türkiye vatandaşlarının hatırı sayılır bir bölümünün kendi ülkelerinden önce İran'ı düşünecek ve Tahran'da oturan Veliy-i Fakih'in emriyle hareket edecek hale getirilmesi projesi Türkiye'nin önümüzdeki dönemde karşı karşıya kalacağı en büyük sorunlardan biri olacak.

İran rejimi Türkiye'nin demokrasi ve hukuk devleti olmasını ve Türkiye'deki özgürlükleri sonuna kadar kullanıyor ve bundan sonra da kullanacak.

Türkiye, Tahran'a veya Kum'a gidenlere seyahat yasağı koyacak değil.

Kanunlara uygun olduğu sürece vatandaşlarının dernek veya vakıf kurmalarını da engelleyemez.

Türkiye'de doğrudan İran rejimine hizmet eden onlarca dernek, vakıf, şirket; gazete, dergi ve internet sitesi türü propaganda aracı ve hatta parti var.

Tahran, Ankara'ya karşı her türlü kartı masaya sürüyor.

İlginçtir, Özdemir'in gündeme bomba gibi düşen uyarılarıyla birlikte konuyla paralel bir başka gelişme daha yaşandı.

İRAN VE HİZBULLAH'A LAF SÖYLETMİYOR

Mazlumder üyesi ve İstanbul Şube Başkanı adayı Adem Çevik, ültimatom gibi bir bildiriyleAhmet Faruk Ünsal başkanlığındaki yönetimin İran'a ve "Hizbulbaas"a laf söyletmediğini açıkladı.

Derneğin İran ve "Hizbullah" sözkonusu olduğunda "Zalimder"e dönüştüğünü söyleyen Çevik, Suriye'de Baas rejimi saflarında savaşan ve Suriye halkına karşı katliamlar gerçekleştiren "Hizbullah"ı "kanları ve canları pahasına korumaya and içen" kişilerin Başkan Ahmet Faruk Ünsal'ın listesinden yönetime girdiklerine dikkat çekti.

Mazlumder'in İran ile bağlantısı bugün ortaya çıkan bir konu değil.

Baştan beri biliniyor.

Suriye devrimi gerçekleri gizlenemeyecek şekilde deşifre edince daha çok netleşti.

O KİŞİ AKP ESKİ MİLLETVEKİLİ

Çevik'in ifadesiyle "Hizbullah'ı kanları ve canları pahasına korumaya yemin etmiş" kişileri listesine alıp yönetime taşıyan Ahmet Faruk Ünsal AK Parti eski milletvekili.

AK Parti içinde ve yakın çevresinde Ünsal gibi daha birçok isim olduğu biliniyor.

CHP'den Ergenekon ile mücadele etmesi beklenemezse AK Parti'den de - şayet kendini arındırmazsa - "İranekon" ile gereği gibi mücadele etmesini beklemeyin.

Maalesef önümüzdeki tablo ürkütücü...

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!