• BIST 81.618
  • Altın 145,694
  • Dolar 3,7670
  • Euro 3,9908
  • Ankara : 2 °C
  • İstanbul : 6 °C
  • İzmir : 11 °C
  • Antalya : 14 °C
  • Erzurum : -15 °C

İşte Şampiyonlar Ligi eşleşmeleri

UEFA, kulüpler bazındaki en önemli organizasyonu Şampiyonlar Ligi'nde 2014-2015 sezonu birinci ve ikinci ön eleme turu eşleşmeleri belli oldu.
İşte Şampiyonlar Ligi eşleşmeleri

İsviçre'nin Nyon kentindeki UEFA merkezinde yapılan çekiliş sonucunda UEFA Şampiyonlar Ligi'nde birinci ve ikinci ön eleme turu eşleşmeleri belirlendi.

İspanya'nın güneyinde bulunan İngiltere egemenliği altındaki Cebelitarık özerk yönetiminin, 24 Mayıs 2013 tarihinde UEFA tarafından resmen tanınmasından sonra Cebelitarık temsilcisi Lincoln'ün de ilk kez yer aldığı ön eleme eşleşmeleri şöyle:

Birinci ön eleme turu:

Santa Coloma (Andorra) - Banants (Ermenistan)

Lincoln (Cebelitarık) - Torshavn (Faroe Adaları)

La Fiorita (San Marino) - Levadia Tallinn (Estonya)

İkinci ön eleme turu:

BATE Borisov (Belarus) - Skenderbeu (Arnavutluk)

Maccabi Tel-Aviv (İsrail) - Santa Coloma-Banants eşleşmesinin kazananı

Dinamo Tiflis (Gürcistan) - Aktobe (Kazakistan)

Zrinjski (Bosna Hersek) - Maribor (Slovenya)

Sheriff (Moldova) - Sutjeska (Karadağ)

Sparta Prag (Çek Cumhuriyeti) - La Fiorita-Levadia Tallinn eşleşmesinin kazananı

Malmö (İsveç) - Ventspils (Estonya)

Slovan Bratislava (Slovakya) - The New Saints (Galler)

Celtic (İskoçya) - Reykjavík (İzlanda)

Cliftonville (Kuzey İrlanda) - Debreceni (Macaristan)

Partizan (Sırbistan) - Lincoln-Torshavn eşleşmesinin kazananı

Legia Varşova (Polonya) - Saint Patrick's Athletic (İrlanda)

Rabotnicki (Makedonya) - HJK Helsinki (Finlandiya)

Dinamo Zagreb (Hırvatistan) - VMFD Zalgiris (Litvanya)

Ludogorets Razgrad (Bulgaristan) - F91 Dudelange (Lüksemburg)

Valletta (Malta) - Karabağ (Azerbaycan)

Stromsgodset (Norveç) - Steaua Bükreş (Romanya)

- Birinci ön eleme 1 Temmuz'da başlıyor

UEFA Şampiyonlar Ligi'nde birinci ön eleme turu maçları 1-2 ve 8-9 Temmuz tarihlerinde yapılacak.

İkinci ön eleme turu karşılaşmaları ise 15-16 ve 22-23 Temmuz tarihlerinde oynanacak.

Kupaya üçüncü ön eleme turundan başlayacak Beşiktaş'ın rakibi 18 Temmuz'da yine Nyon'da yapılacak kura çekimiyle belli olacak. Üçüncü ön eleme turu maçları, 29-30 Temmuz ve 5-6 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Spor Toto Süper Lig şampiyonu Fenerbahçe, cezası nedeniyle turnuvaya katılamadığı için ligi ikinci bitiren Galatasaray, kupaya direkt grup aşamasından başlayacak.

Kaynak: Haber Kaynağı
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 - 2016 Polis Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim