1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Kocasakal'dan CHP ve Kılıçdaroğlu'na ağır sözler

Kocasakal'dan CHP ve Kılıçdaroğlu'na ağır sözler

A+A-

İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal, CHP'yi, CHP'nin kalesinde ağır sözlerle eleştirdi...

İzmir'in Foça İlçesi'nde Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Şubesi'nin düzenlediği 'Hukuk-Demokrasi-Anayasa' konulu panelde konuşan İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal, AK Parti iktidarına ve CHP'ye ağır eleştirilerde bulundu.

Kocasakal, hiç kimsenin karşı olmadığı 'demokrasi, insan hakları, özgürlük, kardeşlik' gibi kavramların arkasına sığınılarak zihinsel işgal gerçekleştirildiğini ileri sürdü.

"CUMHURİYET'İN BÜTÜN KAZANIMLARINI YANDAŞLARA PEŞKEŞ ÇEKİYOR"

Siyasi iktidarın kurgulanmış, emperyalizmin taşeronluğunu yaptığını ileri süren Kocasakal, ihale kanununda değişiklikler yaparak Cumhuriyet'in bütün zenginliklerini yandaşlarına peşkeş çektiğini arkasından kendi devletini kurduğunu belirterek şunları söyledi:

GENETİĞİ DEĞİŞTİRİLMİŞ SOLCULAR

"Sözde bir halk oylamasıyla zaten kuşatılmış olan yargıyı tamamen ele geçirdiler, tutsak ettiler. Halka yalan söyleyerek bunları yaptılar. Burada da nazileri örnek aldılar. Bu süreçte kabahati kusuru olmayan tek kesim halktır. Kusurlu olanlarsa başta genetiği değiştirilmiş aydınlardır. İkinci müsebbibi genetiği değiştirilmiş solculardır.

163'üncü Madde'nin kaldırılmasından başlayıp "Yetmez ama evetçiliğe' uzananlardır. Bu kadar hukuksuzluk olurken bu ülkedeki 103 tane hukuk fakültesi dekanı ne yapıyor? Şöyle bir cübbelerini giyip "Beyler kendinize gelin, ne yapıyorsunuz siz?' deseler olay biter. Hiç kimsenin karşı olmadığı demokrasi, insan hakları, özgürlük, kardeşlik gibi kavramların arkasına sığınılarak zihinsel işgal gerçekleştirildi.

Türkiye'de partiyle devlet iç içe geçti. Bunun tarihteki en büyük örneği Nazizmdir. Tarih hepsini yargılayacak. Milli irade diye bir yalan var. Bunu tarihte en çok kullanan iki kiş vardır. Biri Hitler diğeri Mussolini'dir. Hazırlanmak istenen yeni anayasa Atatürk'ü tasfiye anayasası olacaktır. Bir bölünme anayasası, emperyalizmin anayasası olacak. Ülkenin bütün değerleri yozlaştırılıyor, çürütülüyor. Ülke paramparça ediliyor. Türkiye bu anlamda işgal altındadır."

CHP'YE VE KILIÇDAROĞLU'NA AĞIR SÖZLER

Konuşmasında CHP'yi de eleştiren Kocasakal, partinin kendisini toparlayarak özüne dönmesi gerektiğini vurguladı.

CHP'nin hiç kimsenin babasının malı olmadığını belirten Kocasakal, "Bir kimliğin olmak zorunda. Düşünce özgürlüğü maddeleri altında, üniter devleti, ulus devleti, cumhuriyeti, devrimleri tartışmayız da tartıştırmayız da. Bu laflarla Cumhuriyet'in altını oyup artık tekke ve zaviyeler de açılsın noktasına geldik.

CHP, Atatürk'ün ölümünden sonra halkçılık okunu yitirmiştir. Politbüro olmaya doğru gitmiştir. CHP'de kala kala Cumhuriyet kalmıştır. Onu da yitirirsek ne kalır Atatürk'ün partisinden? Kimse kimseye mahkum filan değil. Kerhen, kerhen, kerhen artık buramıza geldi. Ya kendilerini toplarlar, Atatürk'ün partisi gibi olurlar ya da Atatürk'ün partisini gerçek anlamda halkla beraber başka şekilde yaratır, yürür gideriz. Üzerimde tarihsel bir görev var. Yarım kalan cumhuriyet devrimini tamamlamak. Bu bizlere nasip olacak" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!