1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Memurun Mesai Saatleri Değişti

Memurun Mesai Saatleri Değişti

A+A-

Merkezde çalışan memurların dinlenme ve çalışma saatleri yeniden düzenlendi.

Bakanlar Kurulu kararıyla "Merkezde Günlük Çalışma Saatlerinin Tesbitine İlişkin Karar"da değişiklik yapılmasına dair karar Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Buna göre, Adalet Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu'nda çalışan memurlar sabah8.30'da mesaiye başlayacak, 17.30'da iş bırakacak. Bu memurların öğle dinlenmesaatleri ise 12.30 ile 13.30 saatleri arasında olacak.

Başbakanlık, diğer bakanlıklar, Genelkurmay Başkanlığı ile Kuvvet Komutanlıkları'nda görev yapan memurların ise 9.00'da başlayan mesaisi, 18.00'de sona erecek. Bu memurların öğledinlenme saatleri de 12.30 ile 13.30 arasında olacak. Karar listesinde yer almayan, kurumlara bağlı olmayan kamu kuruşlarında görev yapan memurların mesaisi de 9.00'da başlayacak, saat 18.00'de sona erecek. Bu memurların öğle dinlenme saatleri de 12.30 ile 13.30 saatleri arası olarak belirlendi.

Bakanlık ve kurumların merkezdeki bağlı, ilgili, ilişkili kuruluşları, ilgili bakanlığın çalışma saatlerine tabii olacak. Ancak ilgili bakanlığın onayı alınmak kaydıyla hizmet gerekleridikkate alınarak bu kuruluşlarda günlük çalışmanın başlama ve bitme saatleri ile öğledinlenme saatleri farklı uygulanabilecek.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!