1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. MHP bostan korkuluğu değildir

MHP bostan korkuluğu değildir

A+A-

MHP lideri Devlet Bahçeli, AK Parti ikditadarının terörü bitirmek ve uzlaşı sağlanmak için attığı adımları eleştirdi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın çözüm ile neyi neyi hedeflediğini sordu.


ÇÖZÜM İLE NEYİ AMAÇLIYORSUN?

İktidarın fitne ve gıybet saçtığını söyleyen Bahçeli, "İkditar fitne saçan ve gıybete batan dili kin kusmaktadır. Şerefsizler sırtlanlar gibi düşecekleri payın hesabını yapmaktadırlar. AKP'nin küresel çevrelerden aldığı talimatla aldığı ve yaptığı kutsal ittifak çıkıştadır. AKP- BDP bölücülük mahkemesinde Türklük sanıktır. Türkiye'yi mille tezlerinden kurtarma, PKK ile işbirliği yapmak çözüm müdür? PKK'yı siyasete taşımak için bir çalışma mıdır? Sayın Başbakan çözümle neyi hedefliyorsun? büyük milletimize bunu açıkla. İmralı elinde oyuncak kadar gözün kapalı mı? Nereye varmak istiyorsun? Kim ya da kimler senin aklını çelmiştir? Başbakan Erdoğan'a buradan soruyorum, çözüm nedir, neyi kapsamaktadır?


MHP BOSTAN KORKULUĞU DEĞİLDİR

Başbakan'ın PKK'ya anlam yüklediğini ifade eden Bahçeli, "Kaya olur önünde dururuz, güneş olur kavururuz, MHP bostan korkuluğu değildir. AKP VE CHP sevinmesin. Önlerinde biz varız, karşılarında biz olacağız. Türk miletinin sancak yapıp alayını kuşatıp bozguna uğratacağız. Midyat'ta silahlar sussun fikirler konuşsun derken PKK ve yandaşlarına anlam yüklemiştir. 4.yargı paketi ve İmralı'ya ziyaret ile yandaşların gönlü yapılmış olacaktır. Bu paket ile Türk Ceza Kanunu'nun belirli maddelerinde değişikliğe gidilerek örgütün propagandasını yapanlara ceza uygulanmayacaktır. Çıkarılan 3. yargı paketi ile önce örgüte üyeliğinden değil de eylemlerinden dolayı ceza almaları sağlanmıştır. 4. yargı paketi ile bu daha da üstüne geçecek ve eylem ile propagandalar suç sayılmayacaktır" dedi. 


TÜRKİYE İMRALI'YA PEŞKEŞ ÇEKİLDİ

Bağımsız Kürdistan'ın kurulması için çalışıldığını söyleyen Bahçeli, "Bu olup bitenler ihanetin daniskası değildir de nedir? Türkiye İmralı'ya peşkeş çekildi. Bunların ne yatacak yerleri kaldı ne başka şeyleri... Terörist ele başı ile başbakanlığın ortaklığı ortaya çıktı. AKP olduğu müddetçe Bağımsız Kürdistan kuruluna kadar böyle devam edecektir. AKP'nin müsabakası ve bazı vekillerin başlattığı karadeniz turu oyundan ibarettir. Sinsi gezidir. Kimse Karadeniz'in alnı açık ve temiz alnını kirletmesin. Sinop'taki olayların kardeşlik için tekrarlanmaması bizim temennimizdir. Halkların Demokratik Kongresi heyetinin Karadeniz ziyaretiyle ilgili, ''Ne olursa olsun tahriklere, provokasyonlara, kavga ve çatışmalara azami derecede dikkat etmek, yöre insanımızın her zaman göstereceği olgunluk ve sağduyulu bir tavır olacaktır ve olmalıdır. Türkiye'nin akibeti bu kanlı ele imralı canisinin eline bırakıldı. Biz buna müsaade etmeyeceğiz. Başbakan biz Türkçülüğe de karşıyız Kürtçülüğe dedi. Bunu Abdullah Öcalan değil, Başbakan Erdoğan yapmıştır. Başbakan ya aklını yitirmiş ya da gerçek kimliğini yıllarca saklamıştır. Türk milletin şah damarına basmıştır" diye konuştu. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!