1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. MHP'nin Vatan Mitingi için Adana'da izdiham!

MHP'nin Vatan Mitingi için Adana'da izdiham!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Adanalılara sesleneceği Vatan Mitingi için Adana'da mahşeri bir kalabalık toplandı.

A+A-

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Başbakan Erdoğan, PKK terör örgütünün sorunlarını çözmek için uğraşıyor, İmralı canisini doyurmak ve tatmin etmek için çırpınmaktadır" dedi.

 
MHP'nin Bursa'da 'Kuruluş' ve İzmir'de 'Bayrak' mitinglerinin ardından bugün de Adana'da 'Vatan' mitingi yaptığı. Adana'nın güneşinde 38 dereceyi bulan sıcağına rağmen Uğur Mumcu Meydanı'nı dolduran yaklaşık 80 bin kişiye hitap eden Bahçeli, Başbakan Erdoğan'a sert eleştirilerde bulundu.
 
Çözüm sürecine karşı Bursa ve İzmir'in ardından Adana'da düzenledikleri açık hava mitinglerini çekemeyenlerin hasetlikle çatladığını belirten Bahçeli, "Sizlere soruyorum, gür ve güçlü sesinizi her tarafa ulaşmasını istiyorum. Aziz vatanımızı parsellemeye ve ihale ile satışa çıkartma hazırlığı içinde olan çapulculara sessiz kalacak mısınız? Şehit yadigarı bu kutsal toprakların ona buna peşkeş çekilmesine rıza gösterecek misiniz? Vatanın parçalanması için İmralı açık artırımında ellerini ovuşturan kalleşlere tamam diyecek misiniz?" diye sordu. Tüm sorularına meydandan 'hayır' yanıtını alan Bahçeli, "İşte Adana buradadır. Bu kadar net ve fikri bellidir" diye konuştu.
 
VATANI BAĞIŞLA ALMADIK
 
Konuşmasında, Türk vatanının bağışla alınmadığını ve kimseye bağışlanamayacağını vurgulayan Bahçeli sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Biz kutlu vatanı hibe almadık, hibe edilmesine izin vermeyeceğiz. 3-5 densiz istiyor diye 3-5 hain öneriyor diye, ABD buyuruyor, Başbakan umuyor, İmralı canisi dayatıyor diye şartlar böyle gerektiriyor bahaneleriyle Türk vatanından vazgeçmeyiz. Bölünmesine ve elden çıkartılmasına tahammül etmeyeceğiz. Vatan alın yazımızdır, pazarlığı olmayacaktır. Vatan şerefimizdir, şerefsizlere bırakılmayacaktır. Vatan çatımızdır miğferimiz, kubbemizdir, varlığımızdır, hayat alanımızdır. Yağma ve talanı sizler olduğu sürece söz konusu olmayacaktır. Bu aziz vatanı namertlere, nankörlere çiğnetmeme konusunda yeminliyiz, tavizsiziz ve imanlıyız. Sayın Başbakan, Türkiye'yi parçalatmayacaksın, Türkiye'yi yıkamayacaksın, geleceğimizi karartmayacaksın. Ne yaparsan yap ne tuzak kurarsan kur, vatanımızın bağrını delemeyeceksiniz. Vatan bölünmez, ayrılmaz, ufalanmaz, küçültülmez bir bütündür. Bilinsin ki biz bu bütünlüğü korumak için gerekirse yardan, serden ve candan vazgeçmeye gönül rahatlığıyla varız, hazırız ve razıyız. 
 
Vatan dünden devraldığımız, yarınlara bırakacağımız, içinde doğup içinde yaşayıp içinde gömüleceğimiz mukaddes yuvadır. Miras aldığımız bu emaneti gelecek kuşaklara teslim etmek namus borcumuzdur. Vatan topraktır, millettir, bayraktır, çünkü vatan birlik beraberlik sadakat ve vefadır. Türk vatanı onun bunun elinde oyuncak olacak rastgele karalamalar yapılacak kadar sokakta bulunmuş değildir. Aziz ecdadımızın emanetlerine yüz çevirenlere sabır ve hoşgörümüz yoktur. Bu toprakları kanlarıyla canları ve fedakarlıkları vatanlaştıran kahraman ceddimizi hürmetle anıyoruz. Bu toprakları bizlere vatan yaparak emanet eden kutlu ceddimizin ve aziz şehitlerimizin ruhları ve duaları bugün bu meydanda bizimledir. Rahat uyusunlar Türk vatanı milliyetçiler, vatansever yürekler olduğu sürece güvendedir."

 
AKP YÖNETİMİNDE TÜRKİYE TEL TEL DÖKÜLÜYOR
 
Konuşmasının devamında Başbakan Erdoğan'ın da eleştiren Bahçeli sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"AKP yönetiminde Türkiye tel tel dökülmektedir. Siyaseten ekonomiye sanattan spora kadar her alanda başarısız bir iktidar tablosu görülmektedir. AKP ile rahatımız kaçmış refahımız azalmıştır. Ekonomik durumumuz içler acısıdır. Vergiler acımasızdır, zamlar şiddetli ve fiyatlar cep yakmaktadır. İşsizlik Adana'yı kasıp kavurmuştur, borçlar birikip dağ gibi yükselmiştir. Yoksulluk ve hayat pahalılığı dayanılmaz noktalara gelmiştir. Başbakan'ın büyüdük zenginleştik hikayeleri karın doyurmamıştır. Her şeyi satıp yemiş, içmiş, gezmiş, tozmuş,sizlerin sıkıntılarına deva olmamıştır. Başbakan'ın arttığını iddia ettiği gelir kimlerdedir. Siz zenginleşmediğinize göre zenginleşen kim ya da kimlerdir? Talih kuşu kimlerin başına konmuştur? Çalışan siz, eken siz satan siz, üreten siz ama yoksullaşan ve perişan yine sizsiniz. Bu işte bir terslik vardır. Bu işte bir bit yeniği görülmektedir."
 
HÜSRAN İÇİNDE HÜSRAN
 
Ak Parti döneminin yakında sona ereceğini de ileri süren Bahçeli şöyle dedi:
 
"Aziz milletimiz felaketlerin ve fenalıkların içine çekilmiştir. Bin yıllık kardeşliğimiz ezilmeye mahkum kalmıştır. Türk milletinin birliği bütünlüğü, vatanın tekliği devamlı saldırı ve suikastlara uğramıştır. Türk olmak suç; hainlik ve bölücülük gözde meslek haline gelmiştir. Küresel ayak oyunlarının bir tasarımı olan AKP zihniyeti Türkiye'yi rehin almış, dört yanını fitne zihniyeti sarmıştır. Bölücülüğün dikiz aynasından baka baka görüş açısını sıfırlayan bu zihniyet, her türlü engele takılmıştır. Sayın Erdoğan boyundan büyük lafları peş peşe söyledikçe, milletimiz zora girmiş ve ağır sıkıntılara katlanmak zorunda kalmıştır. Sayın Erdoğan'ın söz ve icraatlar arasındaki makas açıldıkça Türkiye gerilemiş Türk milleti dara düşmüştür. Korkular artmış karamsarlık hali güçlenmiştir.
 
İçinden geçtiğimiz süreç bir devlet ve hükümet sorunu ortaya çıkartmıştır. Türk milleti hüsran içinde hüsran yaşamaya mecbur bırakılmıştır."
 
Devlet Bahçeli, Türkiye'nin bugünkü halinden halkın memnun olmadığı görüşünü savunurken, "Biliyorum içiniz kan ağlıyor. Biliyorum ki hüzünlerini çoğalacaktır. Erdoğan için bunlar önemsiz üzerinde durulması gereken daha önemli meseleleri var" dedi. Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Başbakan Erdoğan, PKK terör örgütünün sorunlarını çözmek için uğraşmaktadır. İmralı canisini doyurmak ve tatmin etmek için çırpınmaktadır. Türkiye'yi parçalamak, Türk milletini bölmek, 36 parçaya dilimlemek için pazarlık yapmaktadır. 63'ler sayesinde halkı ikna etmeye çalışmaktadır. Sözde çözüm ve barış süreci bu kampanyada devreye sokulmuştur. 63 akıl yoksunu, gittikleri her yerde öfke ve kin kusmaktadır. Her ifadeleri akıllara durgunluk vermektedir."

Bahçeli, konuşmasını "Allahına kadar Adanalıyık" diyerek tamamladı.
 
Bahçeli, partisince Uğur Mumcu Meydanı'nda düzenlenen "Vatan" mitinginde yaptığı konuşmada, bugün Adana'da yer yerinden oynadığını, meydanı dolduran ülkücü vatanseverlerin "vatan" diyerek tavırlarını gösterdiğini, bölücüye, teröriste, küresel tezgahlara inat Adanalıların vatanına sahip çıktığını söyledi.
 
Türklerin son yurdunun, meydanı dolduranların çakmak çakmak gözlerinde aydınlandığını ifade eden Bahçeli, "Son yurdumuzun üzerindeki ölü toprağı sizler sayesinde aralanmaktdadır. Bugün sizlerin inanç ve cesareti, hainlerin, haramzadelerin, haramilerin, haçlıların, hamiyetsizlerin mağlubiyetini müjdelemektedir. Teröristlerle helalleşme uğruna kuyruğa girenler, canilerin tövbe etmeleri halinde affını dillendirenler, bebek katilini neredeyse bebek bakıcılığı gibi masum bir konuma terfi ettirenler, Çukurova'dan yükselen sesle sinmekte ve titremektedir" dedi.
 
Vatanın kötü gidişatına "dur" diyecek ve tersine çevrirecek kudretin millette olduğunu kaydeden Bahçeli, musubetlere engel olacak, çözülmeye, bölünmeye set çekecek olanın da yine millet olduğunu belirtti.
 
Bahçeli, Bursa'da ve ardından İzmir'de gerçekleştirdikleri açık hava toplantılarında vatandaşın vatanına, bayrağına sahip çıktığını dile getirerek, şöyle konuştu:
 
"Bursa'dan sonra eli ayağına dolaşan, dili peltekleşen, korkuya kapılan, beti benzi atan ve şaşkınlıktan ne yapacağını bilemeyen iktidar partisi yöneticileri ve yandaşları, sinecek ve girecek delik aramışlardır. Arkasından 20 Nisan'da İzmir'de mahşeri bir iştirakle Bayrak mitingi yaptık. İzmir sel olup taştı. Bayraklar ellerde Ege'den dalgalandı. Sırtlan kümesinin, bölücülük akımının, terörist kafilesinin aklı izmir'den sonra iyice karışmış, tedirginlikleri iyice artmıştır. Açık hava toplantılarımıza katılımı düşük göstermek için AKP ve ortakları her yolu denemişlerdir. Ancak güneşi balçıkla sıvamak mümkün değildir. Yeni bir destan Adana'da yazılmaktadır. Türk milletinin dirilişini ve direncini görmek isteyen İzmir'den sonra Adana'ya bakmalıdır. Türk vatanı bugün burada, bu meydanda adeta ete kemiğe bürünmüştür. Sizlere soruyor, sesinizin her tarafa ulaşmasını istiyorum. Aziz vatanımızı parsellemeye ve ihaleyle satışa çıkarma hazırlığı yapan çapulculara sessiz kalacak mısınız? Şehit yadigarı bu toprakların peşkeş çekilmesine rıza gösterecek misiniz? Vatanın parçalanması için İmralı açık artırımında ellerini ovuşturan kalleşlere tamam diyecek misiniz? Allah'ına kurban Adanalı. Bu kadar net ve fikri bellidir. Başbakan Erdoğan bu tepkiyi duymalıdır. 63 akıl fukarası bu sese kulak kabartmalıdır. Türk vatanı üzerinde hesap yapan, yersiz ve yurtsuzlar bu itirazı ciddiye almalıdır. Biz bu kutlu vatanı bağış almadık, kimseye de bağışlamaya niyetimiz yoktur. Biz bu kutlu vatanı hibe almadık, hibe edilmesine de izin vermeyeceğiz."
 
Türk vatanının bölünmesine, elden çıkarılmasına müsade etmeyeceklerini vurgulayan Bahçeli, şöyle devam etti:
 
"Çözüm oluyor, barış geliyor, süreç ilerliyor, 63 akılsız telkin ve tavsiye ediyor, demokrasi ve özgürlük gelişiyor, PKK diretiyor, AKP, BDP ayak sürüyor diye vatandan pay talep edilmesine, hak beklenmesine fırsat vermeyiz, vermeyeceğiz. Vatan alın yazımızdır, pazarlığı olmayacaktır. Vatan şerefimizdir, şerefsizlere bırakılmayacaktır. Vatan çatımızdır, kubbemizdir, miğferimizdir, muazzezimizdir, varlığımızdır, hayat alanımızdır. Yağma ve talan sizler olduğunuz müddetçe söz konusu olmayacaktır. Her karışında şehit kanı olan bu aziz vatanı namertlere, nankörlere çiğnetmeme konusunda yeminliyiz, tavizsiziz ve imanlıyız."

Kaynak:rotahaber.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!