1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Mitingler Nedeniyle Yorulan Çevik Kuvvet Polisleri İsyan Etti!

Mitingler Nedeniyle Yorulan Çevik Kuvvet Polisleri İsyan Etti!

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu'nun mitingleri nedeniyle izin yapamayan ve oldukça yorulan Çevik Kuvvet polisleri isyanlarını sosyal medyadan dile getirdi.

A+A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın toplu açılış törenleri ile Başbakan Davutoğlu'nun mitinglerinde görevlendirilen ve hiç izin yapmayan Çevik Kuvvet polisi sonunda isyan etti. Sosyal medyadaki "Polis Kürsüsü" hesabından "Diyarbakır Emniyet yöneticileri insafınız kurusun" ve "Diyarbakır Çevik Kuvvet artık yeter" dedi.

"SABAH NAMAZI KADAR BAŞINIZA YAĞ YAĞSIN"

AK Parti'nin "çifte" mitingleri yüzünden oldukça yorgun düşen polisler, "Başbakanımızın Diyarbakır'da sabah namazı programı varmış. Bu program önceden belliyken bu kadar adama izin veremeyeceğini de bile bile ne diye takviye gönderirsin. Sabah namazı kadar başınıza yağ yağsın yeter artık" diye mesaj yazdı.

"YARANMAK İÇİN FAZLA PERSONEL TALEP EDİYORLAR"

Diyarbakır Emniyeti Çevik Kuvvet Şubesi'nde görevli polisler, bölgede AK Parti'nin ve Cumhurbaşkanı'nın düzenlediği mitingler yüzünden perişan düştü. Görev yoğunluğunun içinden çıkılmaz duruma geldiğini savunan polisler sosyal medyada sıkıntılarını şöyle dile getirdi:

"Daha il dışı görevden gelmeden başka bir ile görev yazılıyor. Başbakan ve Cumhurbaşkanı'na yaranmak için gereğinden fazla personel talep ediyorlar. Geçtikleri ve geçme ihtimali olan her yola terör ve güvenlik durumu gözetilmeksizin yaya personel diziyorlar. Güvenlik Dairesi'de bizim İl'e sormadan Bakan onayını alıp takviye gönderiyor. Bu ay içinde; İstanbul'a 200 (1 Mayıs), Urfa'ya 100 (Başbakan'ın 10 Mayıs'taki mitingi),Muş'a 100 (AKP mitingi), Maraş'a 150 (AKP mitingi), Urfa'ya 100 (Cumhurbaşkanımitingi), Şırnak'a 150 (Başbakan mitingi), Siirt'e 100, Tunceli'ye de 50 polis (Başbakan'ın mitingleri) takviye gönderildi.

"AYNI KAVİMLER GÖÇÜ GİBİ"

Ertesi gün Bingöl mitingine 45 kişi aynı gün Adana mitingine 150 kişi gönderildi. 5-6 saatlik yollara aynı şoför ve zırhlı araçla sabah 04.00'te yola çıkılıyor. Personel ve şoförler uykusuz ve yorgun saatlerce güzergahta miting alanı çevresinde ayakta bekletiliyor. Aynı kavimler göçü gibi Çevik Kuvvet otobüsleri sürekli yollarda uykusuz ve yorgun. Diğer partilerin mitinglerinde bu kadar tedbir alınmıyor.

"İLDEKİ DİĞER GÖREVLERDE ZAFİYET OLUŞUYOR"

Şu ana kadar Allah'tan ağır kaza olmadı ama hem kaza hem de saldırı yönünden ciddi riskler taşıyan bu uygulamalar personeli yıpratmış durumda. Bakanlar Cevdet Yılmaz ileMehdi Eker Diyarbakır'a kamp kurmuş durumda. Bakan koruma tedbirlerinden Müdür Yardımcısı A.K. sorumlu. Ziyaret ettikleri her yere fazladan Çevik grubu istiyor. Bakan konvoylarında yüzlerce korumanın haricinde iki özel tim çevik grubu, intikal noktalarına da önceden bir veya iki çevik grubu gönderiliyor. Bu da ildeki diğer görevlerde zafiyet oluşturuyor. Bunun örneği Diyarbakırspor-Denizli Belediye Spor maçında yaşanan olaylarda hakemler ve futbolcular zor kurtarılmıştır.

"POLİSİ TAŞLADILAR"

Aynı şekilde Hüdapar yürüyüşünde Ulucami önünde personel taşlanmış bunun sebebi de Bakanların Ulucami ziyareti nedeniyle yürüyüşe izin verilmemiş benzer durumlarda HDPve yürüyüş izni verilmesinden dolayı Hüdapar taraftarları görevlileri taşlamışlardır. Bakan konvoylarından dolayı yeteri kadar personel görev alamadığından hem maç görevinde hem de yürüyüş görevinde 20 personel hafif yaralanmıştır. İl dışı miting ve Bakan ziyareti tedbirlerinden dolayı il'de gelişebilecek ani olaylarda yeterince kuvvet bulunmadığından zafiyet bulunmaktadır"

"İNŞALLAH ÇOCUKLARINIZDAN ÇIKAR"

Polis Kürsüsü'nde "Diyarbakır Çevik Kuvvet Artık Yeter" başlıklı yazıda ise şu mesajlar yazıldı: "Günlerdir yoldayız, günlerdir otobüslerde yatıyoruz. Daha Pazar günü Urfa'daydık, Pazartesi günü Salı günü Şırnak'ta. Dün Bingöl bugün ise Siirt'te veTunceli'de bu da yetmezmiş gibi her gün gece 04.00'de Şube'de hazırlanıp gidiyoruz ve geri dönmemiz ertesi günü sabah 6'ları buluyor. Bugün gece 4'te şubeye varıp eve gitmeden de Adana'ya yola çıkacak bu insanlar. 8 saatlik yola tekrar göreve gönderenler inşallah çocuklarınızdan çıkar"

Kaynak Linki: Haberler.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!
15 Yorum