1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Narkotimler görev başında

Narkotimler görev başında

Motosikletli Yunus Polisleri okul önlerinde devriye görevi yaptı.

A+A-

İçişleri Bakanlığınca yayımlanan genelgenin ardından polis, yeni eğitim yılının başlamasıyla okullarda yoğun güvenlik tedbiri aldı. Okullarda resmi ve sivil ekipler görevlendirildi, motosikletli Yunus Polisleri okul önlerinde devriye görevi yaptı.

Yeni eğitim-öğretim yılı başladı, ilk ve ortaöğretimde 16 milyon 400 bin öğrenci ile 873 bin öğretmen ders başı yaptı. İçişleri Bakanlığının, okullarda uygulanacak güvenlik tedbirlerine ilişkin yayımladığı genelge üzerine polis, okullarda yoğun güvenlik önlemleri aldı.

Okul yönetimi ve velilerin güvenlik sorunlarını paylaşacakları irtibat görevlisi "Okul Polisi" uygulamasına devam edildi. Her okuldan sorumlu bir polis memuru görevlendirildi. Okullarda resmi ve sivil ekipler görevlendirildi, motosikletli Yunus Polisleri okul önlerinde devriye görevi yaptı.

Okulla ilgisi bulunmayan kişiler, okul çevresinden uzaklaştırıldı. Seyyar satıcıların okul çevresinde satış yapmaları engellendi. Polis, servis araçlarıyla şoförlerin evraklarını da denetledi.

UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE

İçişleri Bakanlığı, son zamanlarda çocuklar için ciddi tehlike oluşturan başta sentetik cannabinoid (Bonzai) adlı kimyasal özellikli uyuşturucu madde olmak üzere diğer uyarıcı ve uyuşturucu madde bağımlılığı ile zararlı alışkanlıklarla mücadele amacıyla hazırlanan genelgelerle alınan tedbirler aksatılmadan uygulanmasını da istedi.

Bakanlık genelgesinde, okul güvenliğinin sağlanmasına yönelik ilgili kurumlar arasında işbirliği ve koordinasyonun sağlanması, çocukların ruhsal ve bedensel gelişimini korunması, uyuşturucu, uyarıcı ve uçucu maddelerle mücadele, öğrencilerin suçtan ve şiddetten korunması ile eğitim kurumlarının çevresinde alınacak önlemlerle ilgili uygulamalar sıralandı.

Buna göre, İl Uyuşturucu Koordinasyon Kurullarınca alınan tedbirler gözden geçirilerek görülen eksiklikler giderilecek ve ilave tedbirler alınacak. Uyuşturucuya ilişkin tedbirlerin denetlenmesi amacıyla mülkiye ve polis başmüfettişlerinden oluşacak izleme ve denetleme grubu kurulacak.

NARKOTİMLER GÖREV BAŞINDA

Okullarla hiçbir ilgisi bulunmayan öğrenci ve öğretmenlerin güvenliğini tehdit eden, eğitim öğretim hizmetlerinin yürütülmesine engel olan kişiler okul çevresinden uzaklaştırılacak.

Narkotik polisinin yürüttüğü "NARKOTİM" projesi kapsamında uyuşturucunun arzını önleme odaklı tespitler yaygınlaştırılacak. Polis bu tespitler doğrultusunda operasyonlar yapacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!
2 Yorum