1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Paralel yapının tüm mallarına el konulabilir

Paralel yapının tüm mallarına el konulabilir

Polishaber.net - TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili Köylü, "paralel yapı" soruşturmasına ilişkin çarpıcı ifadeler kullandı.

A+A-

Polis Haber

TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili ve AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü, "paralel yapı" hakkında, "Bu yapıyla ilgili olarak, terör örgütü olabileceği düşüncesiyle soruşturma başlatıldığına göre, eğer terör örgütü olduğu kabul edilirse buna yardım edenler teröre finansman sağlamış olacak. Dolayısıyla, teröre finansman sağlayanlarla ilgili kanun var, o kanun gereğince bütün mal varlıklarına mahkemelerce el konulabilir" dedi.

Hakkı Köylü, Şehit Şerife Bacı Öğretmenevi Salonu'nda düzenlediği toplantıda, 17-25 Aralık sürecinden sonra Türkiye'de bir hareket başladığını söyleyerek, çoğu yerde birçok soruşturmanın yürütüldüğünü söyledi.

"BU YAPI BİR TERÖR ÖRGÜTÜDÜR"

Nerede kanunsuz telefon dinlemeleri yapıldıysa bunların hepsinin ortaya çıkartılacağını ifade eden Köylü, "Bunu yapan şahıslar hakkında gerekli işlemler yerine getirilerek soruşturma açılacak. Türkiye genelinde, Ankara ve İstanbul Başsavcılıkları tarafından bu paralel yapıyla ilgili olarak bir suç soruşturması başlatıldı, ciddi bir soruşturma bu. Bu paralel yapının, bir terör örgütü olarak değerlendirilmesi söz konusudur. Öncelikle, bir suç örgütü olarak kabul edildi ve ilgililer hakkında bu suç örgütünün işlediği fiillerden dolayı soruşturma başlatıldı, akabinde geçmişiyle değerlendirilince bunun bir terör örgütü olabileceği konusu gündeme geldi" diye konuştu. 

"BU SUÇU İŞLEYENLER TERÖR ÖRGÜTÜDÜR"

Köylü, devletin nizamını, anayasal düzeni ve TBMM'nin görevini yapmaya engellemeye yönelik faaliyetlerin, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla cezalandırıldığını hatırlatarak, bu faaliyetleri icra edenlerin terör örgütü olarak kabul edildiğini vurguladı.

Terör örgütü ve suç örgütü arasındaki ayrıma değinen Köylü, şöyle devam etti:

"BÜTÜN MAL VARLIKLARINA EL KONULABİLİR"

"Sadece suç örgütü olursa, bu örgüte nereden, ne şekilde yardım eden olursa olsun, örgüte yardım etmek suçundan ceza alırlar. Bunu vatandaşımızın bilmesinde fayda var. Bunda ısrar eden olursa o, onun bileceği iş. Onu kendisi düşünür. İkincisi, eğer terör örgütü olarak kabul edilirse, çünkü terör örgütü adı altında soruşturma var şu anda. O soruşturmanın durumuna göre, örgüte finansman sağlayan kişi konumuna girer. Bu yapıyla ilgili olarak, terör örgütü olabileceği düşüncesiyle soruşturma başlatıldığına göre, eğer terör örgütü olduğu kabul edilirse buna yardım edenler teröre finansman sağlamış olacak. Dolayısıyla, teröre finansman sağlayanlarla ilgili kanun var, o kanun gereğince bütün mal varlıklarına mahkemelerce el konulabilir."

"HERKES KENDİNİ ONA GÖRE AYARLASIN"

Köylü, vatandaşların bu yaşananları bilmesi gerektiğine işaret ederek "Bu işin temelinde bu var. Ondan sonrası herkesin düşüncesine kalmış. Herkes, kendisini ona göre ayarlar. Şimdi bazıları der ki, 'bu tehdit midir?' Yok. Kimseyi tehdit falan etmiyorum, kimseyi tehdit etmek gibi falan bir düşüncemiz yok ancak bu bilgilendirmedir. Vatandaş bilmeyebilir, böyle bir tehlikenin var olduğunu düşünerek herkes ona göre hareket etsin" ifadesini kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!