1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Paralel yapıyla ilgili şoke eden açıklamalar

Paralel yapıyla ilgili şoke eden açıklamalar

Dört yıldızlı emniyet müdürü, cemaat polislerinin teşkilatta nasıl örgütlendiğini anlattı. Sınavlara işaret eden polis şefi, okullardaki yapı değişmeden derin yapının teşkilattan temizlenemeyeceğini söyledi.

A+A-

Operasyonların ardından kızak göreve alınan 4 yıldızlı emniyet müdürü cemata polislerinin Emniyet içindeki örgütlenmesini Gazeteport'a anlattı. İşte, "30 yıldır Işık Evleri'nden yetişenlerin özenle yerleştirildiği polis teşkilatı artık bitti" diyen ve isminin açıklanmasını istemeyen Emniyetçi'nin iddiaları:

GÜLEN'İN GÜVENLİK TEŞKİLATI

"Polis teşkilatı Gülen'in 'özel güvenlik teşkilatı' oldu. Polis Kolejlerinden akademiye kadar bütün yapı tümüyle değiştirilmeden, bu kişilerin yerleştirdiği üyeleri meslekten çıkartılmadan devlet bunlardan kurtulamaz. Bunlar bir süre uyur. Bir işaretle tekrar uyanır. ÖSYM'de sorular çalındı. Soruşturma açıldı. Ancak soruları çalan yapıya ulaşılamadı. İlhan Cihaner Erzincan Başsavcısıyken soruşturma başlattığı için makamında tartaklanarak gözaltına alındı. Diğer savcılara gözdağı verildi."

HAFTADA İKİ KEZ TOPLANIYORLAR

"Şu anda Polis Akademisi öğrencilerinin ve eğitim kadrosunun tamamına yakını paralel yapı mensubudur. Bu okul öğrencilerinin tamamı hafta sonunda Işık Evleri'ne giderler. Emniyet'in yurtdışına göndereceği yüksek lisans eğitimi, konsolos ve misyon koruma görevlerine gidecek kontenjanının tamamı yine paralel yapı mensupları tarafından doldurulur. Onlardan olmayanlar terfi edemez. Emniyet teşkilatı içindeki komisyonları ele geçirenler terfisi gelen amirleri terfi ettirmez. Terfi ettirilmeyenler mahkeme kararıyla rütbelerini alırlar. Polis Koleji'nde ve Akademi'de Gülen teşkilatı mensupları haftada iki kez salı ve perşembe günü toplanır."

MAAŞLARIN BİR KISMI PARALEL YAPIYA

"Bu toplantılarda abiler kendilerine bağlı olan öğrencilere veya polislere tebliğleri iletir. Her üye maaşından bir miktar parayı paralel yapıya vermek zorundadır. Bu para abiler tarafından toplanır. Bir kısmı abilerin ihtiyacı için ayrılırken geri kalanı ise bir havuzda toplanarak hizmet hareketine aktarılır."

ÖNCE PARALEL YAPI KONTENJANI

"Şu anda polis memuru yetiştirilen Polis Meslek Yüksek Okullarına öğrenci alınırken önce paralel yapı mensupları yerleştirilir. Onlardan arta kalan kontenjana ise sıradan vatandaşlar alınır. Bu da sınavlarda sorulacak soruların önceden alınarak paralel yapının bu okullara girmesini istediği elemanlarına verilir. İki veya üç soru eksik verilir ki girmesi garanti olsun, tamamını yapıp dikkat çekmesin diye. Zaten bunların dışından bu okullara girecekler o kadar yüksek not alamazlar."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!