1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Parlamento haddini bildirir

Parlamento haddini bildirir

A+A-

Başbakan Erdoğan, BDP'nin terörün parçası olmakta ısrarcı olduğunu belirterek, ''Yeri geldiği zaman haddini, herkese yine bu Parlamento, parlamento dilinde bildirir" dedi.

 

 


AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, parti genel merkezindeki AK Parti Milletvekilleri Değerlendirme ve İstişare Toplantısı'ndaki konuşmasında, Filistin'in Birleşmiş Milletler'de (BM) gözlemci devlet statüsü kazanmasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Ortadoğu'da barış ve huzur için artık İsrail'in sorumlu davranmak zorunda olduğunu söyleyen Erdoğan, '' Bu bölge artık eskisi gibi değildir. Bu bölgenin aktörleri, bu bölgenin liderleri, idarecileri artık eskisi gibi değildir. Deyim yerindeyse hem bölge ülkelerine hem tüm dünyaya İsrail'in hukuksuz ve insanlık dışı girişimleri artık gına getirmiştir'' şeklinde konuştu.

 

Demokrasimiz için büyük talihsizlik


Başbakan Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eleştirilerini yanıtlarken de "Dersim'de katledilen Seyit Rıza'nın üzerini örtenler, elbette Suriye'yi elbette Filistin'i elbette Gazze'de niye gözyaşı döktüğümüzü anlayamazlar. Kendi ülkesinin Dışişleri Bakanı'na dünyanın gözü önünde en amiyane küfürleri eden bir genel başkan elbette Türkiye'nin dış politikasını anlayamaz. Böyle bir genel başkan, demokrasimiz için çok büyük bir talihsizliktir. Allah, CHP seçmenine, CHP'ye gönül vermiş tüm vatandaşlarıma sabır versin" dedi.

 

Önlük gelir farklılığını örtmüyorOkullarda tek tip kıyafet uygulamasına son veren Milli Eğitim Bakanlığı yönetmeliği etrafında dönen tartışmalara da değinen Erdoğan, "Normal günlük kıyafetin üzerine veliler bir de önlük, forma almak zorunda kalıyordu. Buna artık son veriyoruz. Kimse kusura bakmasın, o ilkokullarda bizler de okuduk. O önlükleri bizler de giydik. Önlük, o önlük hiçbir zaman gelir farklılığını örtmüyor'' dedi.

 

Bugün biz 1994'te değiliz


Başbakan Erdoğan, ''BDP, çözümün bir parçası olmak yerine ne yazık ki terörün bir parçası olmakta ısrarcı oldu'' dedi.

Başbakan Erdoğan, ''Yeri geldiği zaman haddini, herkese yine bu Parlamento, parlamento dilinde bildirir. Aksi takdirde yaptıkları yanlarına kar kalır. Şimdi birileri çıkmış bize 1992, 1994'ten bahsediyor. Kusura bakmasınlar sene 2012. Bugün biz 1994'te değiliz, 2012'deyiz. Bugünün şartlarıyla o günün şartları bir değil ve rahatlıkla istedikleri gibi kalkıp at oynatmalarına müsaade edemeyiz'' diye konuştu.

 

BDP demokrasiyi zehirliyorErdoğan, ''BDP şımardıkça şımarıyor. Sınırları daha fazla aşıyor, gerilimi daha fazla tırmandırıyor. Açıkça demokrasiyi zehirliyor. Açıkça hukuk sistemine meydan okuyor. Silahlı yöntemi kutsarken, teröristle sarmaş dolaş olurken, demokratik siyaset üretilebilir mi? Eğer senin demokrasi diye bir derdin varsa zaten mesele yok. Gel şurada Parlamento'nun içinde bunun cevabını var, o mücadeleyi orada sürdür ama bunların hiçbir zaman böyle bir derdi olmadı'' şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!