1. HABERLER

  2. SPOR

  3. 'Pisliğin kokusu bütün dünyayı sarmıştır'

'Pisliğin kokusu bütün dünyayı sarmıştır'

Trabzonspor Kulübü, 3 Temmuz'da başlayan şike sürecine ilişkin olarak adaletin er ya da geç tecelli edip, hak sahibine ulaşacağını bildirdi.

A+A-

Bordo-mavili kulübün internet sitesinde yayımlanan açıklamada, Türk futbolunda 3 Temmuz 2011 tarihinde başlayan ve büyük bir dalgaya dönüşerek gündemdeki yerini koruyan şike süreciyle ilgili gelinen son aşamanın kulübün haklı ve onurlu duruşunun bir kez daha belgelenmesi anlamı taşıdığı ifade edildi.

UEFA Disiplin Müfettişinin uzun süren inceleme döneminin ardından çalışmalarını tamamlayarak disiplin kuruluna sunduğu raporun artık süreçte sona yaklaşıldığının belgesi olduğu belirtilen açıklamada, şöyle devam edildi:

"Her ne kadar ülkemizde birileri bu pisliğin üzerini örtmeye çalışsalar da artık pisliğin kokusu bütün dünyayı sarmıştır. Trabzonspor Kulübü olarak haklı olduğumuz bu davada bizi yolumuzdan döndürecek ve kararlılığımızı engelleyecek hiçbir gücün olamayacağının bilinmesini isteriz. Söz konusu meseleye cezai ve sportif yargılama açısından bakıldığında yüce mahkeme delile dayalı kararını açıkça vermiştir. Oysa sportif yargılamayı yapanlar, mahkemenin kararına gerekçe olan delilleri göz önüne alıp, kanaate dayalı cezaları kesinleştirmeleri gerekirken, aksine bu delilleri hiçe sayan bir tavır sergilemişlerdir.

Sonuçta da hakkı sahibine teslim etmesi gereken kurumlar, hakkı gasp edenlere yardım etme cehaleti içine girmişlerdir ancak unutulmamalıdır ki herkesin kendine göre bir adaleti varsa yüce Allah'ın da bir adaleti vardır. Bu adalet er ya da geç tecelli edip, hak sahibine ulaşacaktır. Kulübümüz temiz ve ahlaklı Türk futbolu adına geçmişte olduğu gibi bugün ve yarın da duruşundan asla taviz vermeyecektir. Bizler temiz Türk futbolunu arzu eden diğer paydaşlarla birlikte haksızlığın, adaletsizliğin ve bunları yapıp alet olanların futbolumuzun dışına atılmaları yönündeki inancımız ve azmimizle yolumuza devam edeceğiz."

"Bu süreçten geçilirken doğrunun yanında yer alması, ahlaklı ve temiz futbol olgusunu benliğinde hisseden bir birlik olması gereken Kulüpler Birliği'nin başkanının da sergilediği tutumu kamuoyunun dikkatine sunmak istiyoruz" ifadelerinin yer aldığı açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Genel itibariyle yukarıda bahsettiğimiz hassasiyetleri taşıyan kesimlerden oluşan bu birliği temsil eden bir başkanın, üyelerinin görüşünü almadan ve onları bilgi sahibi yapmadan adaletsiz düzen temsilcilerine hizmet eder açıklamalarda bulunmaya hem hakkının hem de haddinin olmadığının bilinmesini isteriz. Süreçte karşımıza çıkan bir diğer düşündürücü gelişme de asıl hak gaspını yapanların 3 Temmuz sürecinden bugüne lobilerini de kullanarak, saha sonuçlarını olduğu gibi ülke gündemini de manüple etme alışkanlıklarını devam ettirdikleri gerçeğidir. Bu çevrelerin kamuoyunu haklılarmış gibi yönlendirme çabalarının ülkemizde futbolun adaletli zemine oturtulmasını bekleyen ahlaklı insanlar tarafından kabul görmeyeceğine yürekten inanıyoruz."

Trabzonspor Kulübü'nün yeni yönetim anlayışının da bu manüplasyonlara müsaade etmeyeceğinin herkesçe anlaşılmasını istendiği vurgulanan açıklamada, "Toplumu yanlış yönlendirmeye çalışanlar şunu bilsinler ki bundan sonraki süreçte hak, mutlaka haklının olacak, hakkı olmayan da hak sahibi gibi davranamayacak. Bu yöndeki girişimlerin tamamının önü de her ne pahasına olursa olsun mutlaka kesilecek. Bu gerçekler ışığında tüm camiamızdan ve taraftarlarımızdan isteğimiz bugüne kadar olduğu gibi bundan böyle de sağduyulu duruşlarını korumaları ve adaletin er ya da geç gerçekleşeceği yönündeki inançlarını kaybetmemeleridir" ifadelerine yer verildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!