1. HABERLER

  2. ASAYİŞ

  3. PKK-İsrail bağlantısı deşifre oldu!

PKK-İsrail bağlantısı deşifre oldu!

A+A-

İsrail'de devlet kuruluşlarıyla derin ilişkiler kuran Yıldızbakan'ın bu ülkeden dinleme cihazları alabilmek için aracı şirket bile kurduğu tespit edildi.Uluslararası sularda Mavi Marmara gemisine saldıran İsrail'in, aynı gün içerisinde İskenderun'da 7 denizci askeri şehit eden PKK ile bağlantısında 'anlık istihbarat' boyutu da deşifre oldu. Mavi Marmara'nın 31 Mayıs 2010'da baskına uğramasından 3 saat önce İskenderun Deniz İkmal Destek Komutanlığı'na yönelik saldırıda 7 askerin şehit edilmesi üzerine başlatılan soruşturmada PKK-İsrail bağlantısına ulaşılmıştı. www.polishaber.net

Geçtiğimiz yıl terör örgütünün Amanoslar ekibine yönelik Mersin'de gerçekleştirilen operasyonda yakalanan grup lideri Kenan Yıldızbakan üzerinden PKK ile İsrail arasındaki 'dinleme cihazı' ticareti ve 'anlık istihbarat hizmeti' de ortaya çıktı.


İSRAİL CİHAZIYLA 18 ŞEHİT

PKK, geçtiğimiz eylülde 1 gün arayla polis ve asker konvoyuna saldırdı. Saldırılarda 8 polis, 10 da asker şehit olurken sevkiyat bilgilerinin PKK tarafından nasıl elde edildiği üzerine yapılan soruşturmada İsrail bağlantısı tespit edildi. PKK'nın İsrail'den aldığı cihazlarla hem telsiz hem de GSM hatlarını dinleyerek saldırı öncesi istihbarat sağladığı belirlendi. Yeni Şafak, 20 Eylül'de 'İsrail'den PKK'ya anlık istihbarat' başlığıyla verdiği haberde PKK'nın söz konusu saldırılardan bir süre önce Azerbaycan'da kurduğu paravan şirket kanalıyla İsrail'in Tadiran Telekom Şirketi'nin ürettiği dinleme cihazlarından temin ettiğini duyurdu. Cihazlar, Azerbaycan'dan İran'a, buradan da Kuzey Irak üzerinden Türkiye'ye sokuldu.


ARACI ŞİRKET TERÖRİSTTEN

Bu bilgi üzerine harekete geçen 18 kişilik özel istihbarat birimi, iki aylık inceleme sonucunda, İskenderun saldırısı emrini veren PKK'lı Kenan Yıldızbakan'ın İsrail ilişkilerini bir dosyada topladı. Örgüte, ileri teknoloji ürünü iletişim aygıtları almak için aracı şirketler kuran Yıldızbakan'ın, telsiz ve iletişim araçlarının transferi konusunda da Hindistan, Azerbaycan ve İsrail trafiğini yöneten kişi olduğu tespit edildi. PKK'lı Yıldızbakan'ın son sekiz yıldan bu yana İsrail'e sık sık gidip geldiği ve her gittiğinde uzun süreli kaldığı belirlendi. Yıldızbakan'ın İsrail nüfusuna kayıtlı bir kadınla birlikte yaşadığı da öğrenildi.


5 ayda 95 cihaz

Şubat ve Haziran 2010 tarihleri arasında terör örgütü PKK, İsrail'den 41 adet Aviyonik sırt tipi, 19 adet hava katmanlarından yansımalı ve örgüt içinde 'Point-Point' diye adlandırılan sistem ile 35 adet de VHF/UHF role telsiz sistemi satın aldı. Teröristler, omuzda taşınabilen bu casus cihazlarla bölgede güvenlik güçlerinin frekanslarına girip dinlemeler yaptı. Teröristlerin kullandığı İsrail yapımı cihazların GSM hatlarını dahi dinleme özelliğine sehip olduğu öğrenildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!