1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. PMYO Mülakat Sınavı Sonuçları Açıklandı!

PMYO Mülakat Sınavı Sonuçları Açıklandı!

PMYO Mülakat Sınav sonuçları açıklandı. 2015 sınav sonucu sorgula yapmak ve intibak eğitimi ile ilgili detaylar haberimizde.

A+A-

PMYO sınav sonuçları kısa bir süre önce belli oldu. Mülakat sınav sonuçlarına göre, bu yıl Polis Teşkilatına 2 bin 700 erkek 300 kadın olmak üzere 3 bin polis memuru alınacak. Uzun bir süreç sonrası polis memuru olmaya hak kazan adaylar Emniyet Müdürlüğü’nün belirlediği şartla gereğinde intibak eğitine başlayacaklar. PMYO Mülakat Sonuçları Sorgulama ve PMYO Sınav Sonuçları Öğrenme ve diğer ayrıntılar haberimizin devamında.

2015 PMYO MÜLAKAT SINAVI SONUÇLARI AÇIKLANDI

Beklenen PMYO Mülakat sonuçları kısa bir süre öne belli oldu. Emniyet Genel Müdürlüğün’den yapılan sınav ile ilgili açıklamaya göre, "Emniyet teşkilatının ihtiyacı olan polis memurlarını yetiştirmek üzere lise mezunlarına 2 yıl süreyle ön lisans düzeyinde eğitim veren Polis Meslek Yüksekokulları’na 2015-2016 eğitim-öğretim yılı için 2 bin 700 erkek, 300 kadın olmak üzere toplam 3 bin polis memuru adayı öğrenci alımı sınavları tamamlanmıştır.  Asil kazanan adayların okullara geçici kaydı sırasında eksik belge getiren, intibak eğitimi için bildirilen günün mesai bitimine kadar başvuruda bulunmayan, intibak eğitimi sırasında kendi isteği ile okuldan ayrılan veya ilgili mevzuat gereği Polis Meslek Yüksekokulu öğrencisi olamayacakları sağlık kurulu raporu ile tespit edilen adayların yerine puan sırasına göre yedek adaylar çağrılacaktır" denildi.

PMYO MÜLAKAT SINAV SONUCU SORGULAMA NASIL YAPILIR

Polis memuru olmak isteyen adayların girmiş oldukları mülakat sınav sonuçlarını öğrenmek isteyenler, Polis Akademisi Başkanlığı'nın http://pmyo.pa.edu.tr/login internet sitesinde TC kimlik numarası ve parolası ile sınav sonuçlarını öğrenebilecekler, sınav sonuçları ile ilgili yazılı tebligat yapılmayacağı belirtildi. "Asil" olarak başarılı olan adaylar, en geç 10 Ağustos 2015 günü mesai saati bitimine kadar yerleştirildiği okulda hazır bulunmaları gerektiği konusunda uyarıldı.
 
PMYO Mülakat Sonuçları Açıklandı! Polis Adayları Şimdi Neler Yapmalı? İntibak Eğitimine Nasıl Hazırlanmalı?

PMYO Mülakat Sınavı Sonuçları Açıklandı! (2015) – Sınav Sonuç Sorgulama (Tıkla Öğren!)
PMYO sınav sonuçları kısa bir süre önce belli oldu. Mülakat sınav sonuçlarına göre, bu yıl Polis Teşkilatına 2 bin 700 erkek 300 kadın olmak üzere 3 bin polis memuru alınacak. Uzun bir süreç sonrası polis memuru olmaya hak kazan adaylar Emniyet Müdürlüğü’nün belirlediği şartla gereğinde intibak eğitine başlayacaklar. PMYO Mülakat Sonuçları Sorguma ve PMYO Sınav Sonuçları Öğrenme ve diğer ayrıntılar haberimizin devamında.

2015 PMYO MÜLAKAT SINAVI SONUÇLARI AÇIKLANDI

Beklenen PMYO Mulakat sonuçları kısa bir süre öne belli oldu. Emniyet Genel Müdürlüğün’den yapılan sınav ile ilgili açıklamaya göre, "Emniyet teşkilatının ihtiyacı olan polis memurlarını yetiştirmek üzere lise mezunlarına 2 yıl süreyle ön lisans düzeyinde eğitim veren Polis Meslek Yüksekokulları’na 2015-2016 eğitim-öğretim yılı için 2 bin 700 erkek, 300 kadın olmak üzere toplam 3 bin polis memuru adayı öğrenci alımı sınavları tamamlanmıştır.  Asil kazanan adayların okullara geçici kaydı sırasında eksik belge getiren, intibak eğitimi için bildirilen günün mesai bitimine kadar başvuruda bulunmayan, intibak eğitimi sırasında kendi isteği ile okuldan ayrılan veya ilgili mevzuat gereği Polis Meslek Yüksekokulu öğrencisi olamayacakları sağlık kurulu raporu ile tespit edilen adayların yerine puan sırasına göre yedek adaylar çağrılacaktır" denildi.

 PMYO MÜLAKAT SINAV SONUCU SORGULAMA NASIL YAPILIR

Polis memuru olmak isteyen adayların girmiş oldukları mülakat sınav sonuçlarını öğrenmek isteyenler, Polis Akademisi Başkanlığı'nın http://pmyo.pa.edu.tr/login internet sitesinde TC kimlik numarası ve parolası ile sınav sonuçlarını öğrenebilecekler, sınav sonuçları ile ilgili yazılı tebligat yapılmayacağı belirtildi. "Asil" olarak başarılı olan adaylar, en geç 10 Ağustos 2015 günü mesai saati bitimine kadar yerleştirildiği okulda hazır bulunmaları gerektiği konusunda uyarıldı.
 
PMYO intibak eğitimi neleri kapsamakta, intibak eğitiminde neler yapılmaktadır?

İntibak eğitiminde okula alışmanız, okulun düzenine alışmanız amaçlanmaktadır. Bu düzen yemekhaneden, içtima alanına, yatakhaneye, sigara içme alanına kadar okulun tüm alanlarında nasıl davranmanız gerektiğini kapsamaktadır.
İntibak eğitiminde sadece düzen aşılanmıyor bunun yanında elbette sporda oluyor. İçtima alanında bazı hareketler yapılıyor. Bunun dışında tören yürüyüşü, temel yanaşık düzen eğitimi (sağa dön, sola dön, 5 adım ileri marş, sıra açıl marş vs.) gibi eğitimlerde alırsınız. İntibak eğitiminde üst-ast ilişkisini de öğrenirsiniz. Üste nasıl hitap edeceğinizi öğrenirsiniz. Üst ile iletişim kurmak için tekmil vermeniz gerektiğini öğrenirsiniz.İntibak eğitimi zordur, yorucudur yorulursunuz. Ama sabır etmeyi öğrenirsiniz. İlk bir kaç gün zorlanırsınız sonrasında biraz zaman geçtikten sonra arkadaşlarınızla kaynaşır okula alışırsınız. 

İntibak eğitimine giderken hangi malzemeleri götürmeliyim?

Rahat hareket edebileceğiniz spor ayakkabısı eğer varsa birden fazla götürmenizi tavsiye ederiz.
İntibak süresi boyunca her gün terleyeceksiniz dolayısıyla sürekli tişört ve atlet değiştirmeniz gerekecek yeteri kadar hatta daha fazla tişört ve atlet götürmenizi tavsiye ederiz. 
Sabahtan akşama kadar ayaklarınız ayakkabıların içinde pişecek yeteri kadar çorap..
Diş fırçası, diş macunu
Yüz havlusu (birden fazla götürün)
Banyo havlusu,
Şampuan, sabun vs.,
Traş takımı,
Gece rahat yatabileceğiniz gece kıyafetleri,
Tırnak makası,
Dolap kilidi,
Parfüm, dedorant vs.
Ve diğer kişisel eşyalarını götürebilirler. Elektronik olarak sadece cep telefonu götürebilirsiniz.
İntibak eğitimi boyunca çarşı izni olmayacak (gidişe doğru belki bilet alımı için olur) bundan dolayı kendinizi ona göre ayarlayın deriz.

Kaynak: Ajanslar

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!
1 Yorum