1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. polishaber.net'e çirkin saldırı!

polishaber.net'e çirkin saldırı!

Web sitemiz hakkında yayınlanan haberle ilgili olarak, açıklama yapma gereği duyulmuştur..

A+A-

Binlerce haber sitesinin bulunduğu dijital ortamda, 2012 yılında polishaber.net olarak yerimizi almış, tarafsız ve doğru habercilik ilkesi ile yayın yapmayı kendimize şiar edinmişizdir.

Sitemizin açıklama bölümünde, bu sitenin hiçbir resmi veya sivil bir kuruluşla ilgisinin olmadığı, sitemizde yayınlanan haberlerin kaynak gösterilerek farklı haber ajanslarından alındığı, sitemizde hiçbir şekilde özgün içerik bulunmadığı yazmaktadır. Tekrar altını çizerek belirtiyoruz ki; polishaber.net sitesi hiçbir kamu kurumunun, siyasi kurumların veya sivil toplum örgütlerinin sözcülüğünü YAPMAMAKTADIR. Türk Medya Kuruluşlarının öncülüğünü yapan haber ajanslarının yayınlamış olduğu haberleri, kaynak göstermek şartı ile sitemizde yayınlamaktayız.

Sitemiz hiçbir kamu kurum kuruluşuyla bağlantılı olmadığı gibi, siteyi yönetenlerin de hiçbir kamu kurum kuruluşunda çalışanla ilgisi yoktur. Polishaber.net ismini seçerken, polisiye haberler aklımıza gelmiş, site ismi bu şekilde düşünülerek alınmıştır. Hatta bu yönde okurlarımızdan, “Neden polislerle ilgili haber yapmıyorsunuz?”  “Polislerle ilgili haberlere ağırlık verin.” Gibisinden istekler geliyor. Sitemizde yayınlanan haberler, bütün haber ajanslarındaki en güncel ve en önemli haberler taranarak oluşturulmaktadır.

En büyük haber siteleri dahi başka kaynaklardan aldıkları haberlerin kaynağını yayınlamaktan imtina etmezken, haber yaptığını sanan bazı web siteleri, haberlerinin altında hiçbir kaynak bulundurmuyor! Ayrıca bu web siteleri, sitemizi hedef alarak, hakkımızda asılsız suçlamalarda bulunup, sitemizi kötülemeye çalışıyor. Sitemiz kurulduğu günden itibaren, gerek yorumlarla, gerek iletişim bölümünden gelen mesajlarla çirkin saldırılara uğramış, bu saldırılar tarafımızdan hiçbir şekilde ciddiye alınmamış ve yapılan çirkin saldırılara cevap  dahi verilmemiştir.

Dün yayınladıkları haberde, "Polisler Akp'yi terk etti" başlığını atarak, sitemizdeki anketi gösterip, sitemiz hakkında asılsız suçlar isnat etmişlerdir. Emniyet-Sen faaliyetlerini sürdürüyor olmasına rağmen, Emniyet-Sen kapatıldı diyerek, kapatılmasından hükumeti sorumlu tutup, bizim sitemiz üzerinden hükumete yüklenmeye çalışan bu siteler, tarafsız haber anlayışından vazgeçip, haber niteliği taşımayan bu haberi yapmıştır.

Yaptıkları haberde, polishaber.net sitesini yönetenlerin emniyet müdürü olduğu, sitemizde yayınlanan anketi, MHP'ye fazla oy verildiğinden dolayı kaldırmış olduğumuz ifadeleri yer alıyor.

Yıllardır yayın yapan polis.web.tr sitesi isim değiştirerek polishaberi.com olduktan sonra, 9 ay önce kurulan polishaber.net isimli sitemizin başarısını çekemeyip, yan kuruluşu olan kamudanhaber.com sitesi ile birlikte, sitemize çirkin saldırılarda bulunmuştur.

Yayınladıkları bu haberle ilgili olarak kendilerine TEKZİP yazısı göndermiş olmamıza rağmen, haberi yayından kaldırmayıp, asılsız suçlamaların yer aldığı haberi yayınlamaya devam etmişlerdir.

Bu haberi yapma amacımız kendimizi aklamak veya rahatsızlık duymak değildir. Biz rahatsızlık duymadık, aksine mutlu olduk. Reklamın iyisi kötüsü olmaz. Sanırım bazılarını çok rahatsız ediyoruz ve etmeye de devam edeceğiz.

Şimdi bu haberi yapan sitelere soruyorum.. “Anket siteden apar topar kaldırılmış” ifadesini kullanırken ne düşündünüz? Bir anket sitede ne kadar süre ile kalmalı? Anketi siteden kaldırmak için daha öncesinden duyuru mu yapılıyor? Her yayın kuruluşunun yaptığı ve olması gerektiği gibi, yayınlanan bir anket belirli bir süreden sonra yayından kaldırılır. Yaklaşık 1 ay boyunca yayında kalan anket, 2 gün önce yayından kaldırılıp, farklı bir anket oluşturulmuştur. Ayrıca belirtilen anket yayınlandığı günden beri, anketteki oranlar aşağı yukarı aynıydı. 1 ay boyunca sitede yayında kalan anket, nasıl apar topar yayından kaldırılır bunu anlamış değiliz.

Bizi karalayıp, sitemizi beğenmeyen bu siteler, bizim sitemizi sürekli takip edip, sitemizdeki haberleri ve manşet resimlerini alıp kendi sitelerinde yayınlarken biz kendilerine hiçbir zaman çirkinleşmedik.

Polis Haber diye kendini nitelendiren site, her gün polisi karalayan haberler sunup, ”Polis dayağı kameralarda.” manşetlerini sürekli tekrarlamakta.

Sitemizi karalayan haberleri görmek için:

kamudanhaber

polishaberi

 

Tüm okurlarımıza duyurulur..

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!