• BIST 83.037
  • Altın 147,024
  • Dolar 3,7684
  • Euro 4,0483
  • Ankara : -2 °C
  • İstanbul : 7 °C
  • İzmir : 8 °C
  • Antalya : 12 °C
  • Erzurum : -14 °C

Polisler için, il dışına izinsiz çıkış, hala yasak

Polisler de diğer memurlar gibi il dışına izinsiz çıkabilir mi?
Polisler için, il dışına izinsiz çıkış, hala yasak

Memurlara il dışına çıkışlarında izin alma zorunluluğu getiren 657 sayılı kanunun ilgili hükmü, 2011 yılında kaldırılmıştır.

Ancak, Emniyet Hizmetleri Sınıfı personeli için aynı durum geçerli değildir. Emniyet Disiplin Tüzüğünün 5. maddesine göre "İzinsiz olarak görevli bulunduğu il sınırları dışına çıkmak." aylıktan kesim cezası gerektirmektedir.

Tüzüğe, 1998 yılında konulan bu hüküm hala kaldırılmamıştır.

Bu nedenle, polisler için il dışına çıkışlarda, hala izin almak zorunluluğu bulunmaktadır.

Kaynak: Haber Kaynağı
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!
Yorumlar
    Diğer Haberler
    EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 - 2016 Polis Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Haber Yazılımı: CM Bilişim