1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Polislerin Maç Görev Ücreti Sorunu

Polislerin Maç Görev Ücreti Sorunu

Polishaber.net - Maçlarda Görevlendirilen Tüm Polislerin Ücret Ödenmeme Sorunu

A+A-

Polis Haber - Süper Lig futbol müsabakalarında güvenliği sağlayan Emniyet Genel Müdürlüğü'ne bağlı polis memurlarının tamamına ücret verilmiyor.

Bir polis memurunun Emniyet Genel Müdürlüğü Güvenlik Dairesi Başkanlığı'na sorduğu "Maçlarda görevlendirilen tüm polislere neden ücret ödenmemektedir?"soru, bu konuyu gündeme getirdi ve değerlendirildi. Emniyet açıklama olarak, maçlarda görevlendirilen özel güvenlik elemanlarının sayısının üçte biri (1/3) oranında polis memuruna ücret ödediğini ve bunların yerine istirahatlı veya izinli genel kolluk görevlilerinden görevlendirme yapılmakta olduğunu belirtti. Görevli olan bu polislere ödemeyi federasyon yapıyor ve bu ödemeyi kulübün alacaklarından mahsup ediyor. Açıklamada bu görevlendirmenin yapılabilmesi için, ilgili kulübün federasyona başvuru yapması ve federasyonun da kolluk biriminden talepte bulunması gerektiği belirtildi.

Maçlardaki Polislerin Hangilerine Ücret Ödeneceğini Kim Belirliyor?

Açıklamanın devamında "Bu maçlarda ücret karşılığı görevlendirilecek olan emniyet personelleri maçın olduğu il emniyet müdürlüklerince planlanmaktadır. Bu kişilerin dışında kalan personeller genel güvenlik tedbirleri kapsamında görev yapmaktadırlar" dedi.

Maçlarda görevli polislere ne kadar ödeme yapılıyor?

Maçlarda görev alan ve ücret ödenmesi tespit edilen polis memurlarına 80 lira civarında ücret ödeniyor.  14 Nisan 2011 tarihinde yürürlüğe giren 6222 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun gereği, genel kolluk görevlilerinden, görevde olmayanlar da görevlendirilebilir. Bu kolluk görevlilerine, görevlendirildikleri müsabaka ile sınırlı olarak günlük harcırah miktarının iki katı kadar ödeme yapılır. Bu miktar, federasyon tarafından doğrudan kolluk görevlilerinin hesabına yatırılır denmektedir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!
14 Yorum