1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Polisten 'Gezi Parkı' isyanı!

Polisten 'Gezi Parkı' isyanı!

Gezi Parkı'nda 8 gün boyunca devam eden olaylar sınarsında İstanbul dışından gelen takviye kuvvetleri isyan etti.

A+A-

Sosyal paylaşım sitesi Facebook'taki 'Polis Memurları Dayanışma Grubu' platformunda bir açıklama yayınlayan polisler; 'O kadar polis evi ve polis okulu varken yeşil alanlarda uyuduk. Bankta yatanlar kendilerini şanslı saydılar. Uyarılarımızı iyi niyet çerçevesinde değerlendirerek gereğini yapmasını yetkililerden, müdürlerimizden, meslektaşlarımızdan ve sağduyulu halkımızdan rica ve talep ediyoruz" dedilen.

İstanbul Gezi Parkı'nda 8 gündür devam eden olaylar için takviye olarak Uşak, Urfa, Edirne, Kayseri, Adana, sivas Artvin, Rize ve Trabzon'dan gelen yaklaşık bin 500 polis isyan etti. Facebook'taki 'Polis Memurları Dayanışma Grubu' platformunda bir açıklama yapan polisler, görev yaptıkları 5 gün boyunca parklarda, çevik kuvvet bahçesinde ve banklarda yattıklarını belirttiler. 

Bu sabah yapılan o açıklama şöyle:

BANKTA YATTIĞIM İÇİN ŞANSLIYM

''İstanbula takviye kuvvet olarak geçici görevli geldik. Bugün 5.günümüz. Bayrampaşa çevikteyiz. Personelin yatıp dinlenmesi için İstanbul gibi imkanlari bol bir ilde ( polis okulları,polisevleri vs.) doğru düzgün bir yer verilmedi. Millet yerlerde yatıyo. Bende bankta yatacağım için şanslıyım yine. 4 gündür sabahlara kadar görev yaptık ama o kadar polis okulu, polisevi v.s. varken yerde yatmayı layık gördüler.'' bize bu ve buna benzer bir çok bilgi ulaşmaktadır.Hepsini buradan paylaşmanın doğru olmadığını düşündüğümüzden aşağıdaki uyarılarımızı iyi niyet çerçevesinde değerlendirerek gereğini yapmasını yetkililerden, müdürlerimizden, meslektaşlarımızdan ve sağduyulu halkımızdan rica ve talep ediyoruz.

YETKİLİLERİN DİKKATİNE !

-Polis Memurları yorgun, uykusuz ve gergin..

-Polisin bireysel hatalar yapmaması için gerekli istirahat sağlanmalı

-Ağır çalışma şartları ve günlerce süren müdahaleler sonucu otokontrolünü kaybeden meslektaşlarımız eylem yerlerinden dinlenmeye çekilmeli

-Sokakta, kaldırım üstlerinde, yeşil alanlarda uyumak zorunda kalan meslektaşlarımız için polisevleri, polis okulları gibi yerlerin tahsis edilmesini istiyoruz.

MESLEKTAŞLARIMIZIN DİKKATİNE!

-Bireysel hatalar yapmamak için azami dikkat göstermelerini,

-Tahrik ve provokasyonlara karşı dikkatli olmalarını,

-Kendinizi ve mesai arkadaşlarınızı zor durumda bırakacak hareketlerden kaçınmanızı

-Ferdi ve fevri davranmamanızı

-Sizlere destek olmak isteyen sivilleri uyararak yanınızdan uzaklaştırmanızı,

-Provokatörlerle, demokratik hakkını kullanan insanlarımızı ayırt etme konusunda azami özen gestermenizi rica ediyoruz.

HALKIMIZIN DİKKATİNE !

-Teşkilatımıza yönelik bazı ulusal basında ve sosyal medyada provokasyon haberler servis edilmektedir. Lütfen bunlara itibar etmeyiniz.

-Polise yönelik provokasyonlara karşı halkımızın sosyal medyada (twitter, facebook..) bu haberlere itibar etmemelerini ve mümkün olduğunca bertaraf etmelerini rica ediyoruz.

''Taş atma, küfür etme, çevreye,dükkanlara, arabalara zarar verme..! Sadece yürü, sadece hakkını savun..''

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!