1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Şehit yakınları Akil İnsanları dinlemedi

Şehit yakınları Akil İnsanları dinlemedi

Kayseri'de, Akil İnsanlar'ın şehit derneği ziyareti sırasında şehit yakınları ve gaziler Akilleri konuşturmadılar.

A+A-

Akil İnsanlar heyeti, Melikgazi İlçesi Kiçikapu Semti'nde bulunan Türkiye Harp Malulü, Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şubesi'ni ziyaret ettiler.

"MUHATAP ALINMADIK"

Hayli gergin bir hava gerçekleşen görüşmede derneğin Şube Başkanı Ali Yavuz, heyet başkanı Ahmet Taşgetiren ve heyet üyelerine, "Bir gerek dernek, gerekse üyeler olarak bu sürece karşıyız. Zira, bu konuda bir numaralı muhatap bizler olması gerekirken, maalesef muhatap alınmadık. Hassasiyetlerimiz göz önüne alınmadı. Birileri hak istiyor. Ne hakkı?" dedi.

"KÜRDİSTAN DENMESİ BİZİ RAHATSIZ EDİYOR"

Türkler ve Kürtlerin yıllardır bu topraklarda kardeşçe yaşadığını kaydeden Ali Yavuz, "Milletvekillerinin çıkıp televizyona Kürdistan demesi bizi rahatsız ediyor. Kürtler bizim kardeşlerimizdir. Etle tırnak gibiyiz ama şimdi benim ayağımı alan, binlerce şehidin kanına giren terör örgütünü muhatap alıyorsunuz. Biz bunlara hesap sormak isterken, neyin barışını yapıyorsunuz? Bizim şehitlerimiz için vatan sağ olsun derken, çeşitli nedenlerle işkence görürken hiç isyan etmedik. Şehit kanından aldığımız bayrağımızın yerine ne koyacaksınız? Çok ama çok rahatsızız. Terör örgütünü muhatap almadan terörü çözümleyin" diye konuştu.

"SİZİNLE GÖRÜŞMEKTEN RAHATSISIZ"

Ali Yavuz, derneğin üyelerinin 'Bunlarla görüşmeyin' demesine rağmen misafirperverlik gösterdiklerini anlatırken, "Önce, devletimize, bayrağımıza saygı göstersinler. Bunlardan dolayı gururumuz inciniyor. Şu anda sizlerle burada görüşmekten de rahatsızız. Çok gerginiz, çok rahatsız olduğumuzu bir kez daha dile getiriyorum. Hassasiyetlerimizi göz önüne almadınız?dedi.

"T.C'Yİ KALDIRIYORSUNUZ"

Bu sırada dernek binasındaki şehit yakınları ve gazilerin 'Kaçakçıların ailelerine 200 bin TL verdiniz. Şehit yakınlarının ve gazilerin maaşlarında düzenleme yapmadınız', 'Bayrağımıza sahip çıkmıyorsunuz', 'T.C.'yi kaldırıyorsunuz, şehitlerimizin kemiği sızlıyor" sözleri yükselmeye başlayınca Ahmet Taşgetiren, "Biz sizi dinlemeye geldik. Bu sözlerinizi hem raporumuza yazacağız hem de gördüğünüz gibi medya da yansıtacak" dedi.

"APO'YA SELAM GÖTÜRÜN"

Denek binasındaki şehit yakınları gaziler heyet üyelerine "Apo'ya selam götürün. Buraya tiyatro oynamaya mı geldiniz" diye Ahmet Taşgetiren ve heyet üyelerine bağırdı.

Heyet Başkanı Ahmet Taşgetiren çıkışta gazetecilere tepkilerle ilgili olarak, "Biz, buraya dert dinlemeye, onlara çözümü anlamaya gelmiştik" demekle yetindi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!