1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sendikacılar Polisle Kartopu Oynadı

Sendikacılar Polisle Kartopu Oynadı

Bes Diyarbakır şubesi üyeleri Sosyal Güvenlik Kurumu önünde bütçe görüşmelerine ilişkin basın açıklaması yaptı.

A+A-

Bes Diyarbakır şubesi üyeleri Sosyal Güvenlik Kurumu önünde bütçe görüşmelerine ilişkin basın açıklaması yaptı. Sendika yöneticisi Mahmut Aba, ülkedeki gelir dağılımındaki adaletsizliğin her geçen gün daha da derinleştiğini belirterek, "Ülkemizde gelir dağılımındaki adaletsizlik her geçen gün daha da derinleşmekte, zengin ve yoksul arasındaki fark giderek büyümektedir.

"ENFLASYON ORANI MAAŞLARA YANSITILMAYACAK"

Kamu emekçileri her geçen yıl biraz daha yoksullaşırken, hükümet yanına aldığıMemur Sen'le yaptığı tekli sözleşmeyle yoksulluk sınırının altında açlık sınırına yoklaşan ücretleri bize dayatmaktadır. 2014 yılında kamu emekçilerinin maaşlarında net 119 TL. artış yapılırken aile yardımı, çocuk yardımı v.b. kalemlerde herhangi bir artış söz konusu değildir. Yine önümüzdeki yıl için enflasyon oranı ne olursa olsun maaşlarımıza yansıtılmayacaktır.,

2014 BÜTÇESİ GÖRÜŞÜLÜRKEN YASALLAŞACAK

Toplu sözleşme imzalanmış ancak halen yasallaşmamıştır. Mecliste 2014 yılı bütçesi görüşülürken yasallaşacaktır. Kamu emekçilerinin bütçe sürecinde takınacağı tutum bütçeden alacakları pay açısından belirleyici olacaktır" dedi.

"SAVAŞA DEĞİL EMEKÇİYE BÜTÇE DİYORUZ"

Sendika üyelerinin ekonomik hak gasplarıyla karşı karşıya kaldığını dile getiren Aba, "2014 yılı bütçe görüşmeleri sırasında insanca yaşam, güvenceli iş güvenli gelecek taleplerimiz karşılanmalı, vergide adalet sağlanmalı gasp edilen mesai ve ikramiyelerimiz derhan verilmeli, bütçe kaynaklarının savaşa rantiyeye değil halk yararına kullanılacağı bir düzenleme hayata geçirilmelidir. Bu nedenle diyoruz ki 2014 bütçesi n, memur maaş zamlarına, buna neden olan sarı sendika Memur Sen'e, baskılara, mobinge, ranta, adam kayırmaya, her türlü anti demokratik uygulamaya, yaşanan kirli savaşta kaybettiğimiz canların faillerinin bulunmamasına hayır diyor, savaşa değil emekçiye bütçe diyoruz. Kartopumuzu bu haksızlıklara atıyoruz" diye konuştu.

SENDİKACILARLA POLİSLER, KARTOPU OYNADI

Parkta, enflasyonu temsilen yaptıkları kardanadamı kartopuna tutan sendika üyeleri, sonra kendi aralarında en sonunda da açıklamayı takip eden Güvenlik Şube Müdürlüğü'ne bağlı sivil polislere kartopu attı. Sivil polisleri de karşılık verince, sendika üyeleriyle polis memurları kısa süreli kartopu oynadı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!