1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. SGK Prim Sorgulama İşlemleri ve SGK Hizmet Dökümü Alma

SGK Prim Sorgulama İşlemleri ve SGK Hizmet Dökümü Alma

Sgk Hizmet Dökümü, işlemleri 1 Kasım 2014 tarihinden itibaren kişisel verilerin korunması adına e-devlet üzerinden size verilen özel bir şifre ile sorgulanmaktadır.

A+A-

 

Sgk Hizmet Dökümü, işlemleri 1 Kasım 2014 tarihinden itibaren kişisel verilerin korunması adına e-devlet üzerinden size verilen özel bir şifre ile sorgulanmaktadır. SGK hizmet dökümü, e-devlet ortamından başka bir yerde yapılmaktadır. Bu işlemi yapabilmeniz için e-devlet şifresi almanız şarttır. Daha önce SGK sitesi üzerinden yapılan sorgulama işlemler şifresiz ve güvenli olmadığı için sadece TC no ile sorgulama yaparak kişilerin bilgilerinin çalınması çok kolaydı. E-devlet sistemi üzerinde ise T.C kimlik numarası ve şifre olmadan asla sizin bilgilerinize giriş yapılamaz. Şifrenizi sadece kendiniz bilmelisiniz. E devlet ortamında sgk hizmet dökümü işlemini yapabildiğiniz gibi, SGK Hizmet işleminizi de bu adresten yapabilmeniz mümkün kılınmıştır.

Sigorta prim sorgulama işlemleri kişilerin şimdiye kadar sigortalı olarak çalıştıkları iş yerinde geçen gün sayısını gösteren bir tablodur. İlk sigortalı olduğunuz tarihten itibaren burada ki sigorta prim günlerinizi öğrenmeniz artık mümkündür. E-devlet üzerinden T.C numarası ve Şifre bilgilerinizi girdiğiniz takdirde giriş yapıp Sosyal Güvenlik Kurumu’nun 4A Hizmet Dökümü sayfasına ulaşabilirsiniz.

Kaynak : http://www.sgkhizmetsorgulama.net/