1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siper-Sen üyeleri görev tanımı istiyor!

Siper-Sen üyeleri görev tanımı istiyor!

Polishaber.net - Siper Genel Başkanı Cenap Daşdan; "Kurumumuz büro hizmetlerindeki personel ihtiyacını, sahada aktif çalışması gereken asayişten sorumlu polis memurlarıyla gidermekten vazgeçmelidir" dedi.

A+A-

Polis Haber  - Emniyet Teşkilatı Sivil Personel Sendikası (Siper-Sen) Genel Başkanı Cenap Daşdan, "Kurumumuz büro hizmetlerindeki personel ihtiyacını, sahada aktif çalışması gereken asayişten sorumlu polis memurlarıyla gidermekten vazgeçmelidir" dedi.

Daşdan, TBMM Dikmen kapısı önünde yaptığı açıklamada, görev tanımlarının ucunun açık olduğunu, bu yüzden devlete hizmet yerine kişiye hizmet ettirildiklerini savundu.

Teknisyen yardımcılarının, eğitim durumlarına göre sınavsız teknik ve idari hizmetler sınıfına alınmasını, genel idari hizmetler sınıfında çalışan personele bilgisayar programcılığı, uzmanlık, şeflik, müdürlük kadrolarının verilmesini isteyen Daşdan, şunları kaydetti:

"Emniyet teşkilatında çalışan sivil personelin çalışma alanları ve şartlarına bakıldığında en az Emniyet Hizmetleri Sınıfı kadar risk, stres ve tehlike arz etmesi nedeniyle sivil personelin de yıpranma payından yararlanmasını istiyoruz. 657 Sayılı Kanun'a tabi olan sivil personeller, polisler gibi 3201 Sayılı Emniyet Disiplin Tüzüğünce cezalandırılmak yerine 3201'den çıkartılıp sivil personel çalıştıran diğer kurumlarda olduğu gibi bizler içinde yeni bir sivil yönetmelik hazırlanıp ona tabi tutulmayı bekliyoruz."

Kendileri için angarya görevler türetildiğini ileri süren Daşdan, bu görevlere son verilmesi gerektiğini söyledi.

Siper-Sen Genel Başkanı Daşdan, "Kurumumuz büro hizmetlerindeki personel ihtiyacını sahada aktif çalışması gereken asayişten sorumlu polis memurlarıyla gidermekten vazgeçmelidir" diye konuştu.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!