1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Siyasi arenada sürpriz görüşme trafiği

Siyasi arenada sürpriz görüşme trafiği

'17 Aralık Operasyonu' sonrasında yaşanan gelişmeler ülke gündemini meşgul etmeye devam ederken, siyasi arenanın hem İstanbul hem de Ankara ayağında birbirinden sürpriz görüşmeler yapılıyor.

A+A-

17 Aralık operasyonu sonrası yaşanan gelişmeler üzerine CHP de harekete geçti.  CHP'ye yakın olarak bilinen ve bir dönem partinin başına geçeceği iddia edilen Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, dün Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile yaptığı görüşmenin ardından bu sefer de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya gelecek.

GÜL İLE 1 SAAT GÖRÜŞTÜ

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün günlük programında gözükmeyen ve Çankaya Köşkü'nde gerçekleştirilen görüşme saat 16.50'de başlamış ve yaklaşık 1 saat sürmüştü. Görüşmede Türkiye Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu, 17 Aralık operasyonları sonrasında yaşanan gelişmelerle ilgili Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün devreye girmesi çağrısında bulunmuştu.

FEYZİOĞLU, ERDOĞAN İLE GÖRÜŞECEK

Dün sürpriz bir şekilde Köşk'e çıkarak Cumhurbaşkanı Gül ile görüşen TBB Başkanı Feyzioğlu,  bu seferde Başbakan Erdoğan ile görüşecek. Erdoğan'ın gündeminde bulunmayan sürpriz görüşme yarın saat 15:00'de Dolmabahçe'deki Başkanlık Çalışma Ofisi'nde gerçekleşecek.

Tüm bu gelişmeler yaşanırken bir sürpriz görüşme de Eski CHP Genel Başkanı Antalya Milletvekili Deniz Baykal'dan geldi. TBMM Başkanı Cemil Çiçek ile görüşen Baykal, toplantı çıkışında çok çarpıcı mesajlar verdi.

'BU KRİZDEN HERKES KAYBEDER'

Yaşanan kriz ortamından kimsenin elverişli bir ortam beklememesini dile getiren Baykal, krizden herkesin kaybedeceğini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü;

''Demokratik meşhur bir anahtar ihityacı tüm vatandaşlarımızın gönlünde yatıyor. Bu anahtar siyasettir. Yaşanan krizi aşmanın yolu siyaseti işletmektir. Siyaset işlerse bu krizi etki altına alabiliriz. Siyasetin iki temel anahtarı verdır. Bunlardan biri parlamentodur. Bazen parlamentonun yürütmeyi yönledirmesine ihtiyaç duyulur. Diğer bir mekanizma ise Cumhurbaşkanlığıdır. Anayasamız böyle durumlarda kriz çözücü olarak Cumhurbaşkanlığını göstermektedir. Ben bu anlayışımı Cemil Çiçek ile paylaştım... Türkiye bu krizden bir arınma çıkarmalıdır. Hepimiz artık anlamalıyız ki bağımsız bir Yargıya ihtiyacımız vardır. Herkesin özgürce düşüncesini ifade edebilmesi için gerekli güvencelere sahip olunan çogulcu bir yapıyı bu krizden çıkarmalıyız. Bu mümkünmüdür, mümkündür. Bu krizden herkesin zarar gördüğü çok açıktır. Bu krizden kimse daha elverişli bir ortam oluşmasını beklemesin, çünkü bu krizden herkes kaybedecektir.''

BAYKAL YARIN KÖŞK'E ÇIKIYOR

CHP Antalya Milletvekili Baykal, yarın da Çankaya Köşkü'ne çıkarak Cumhurbaşkanın Abdullah Gül ile görüşecek.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!