1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Subay ve astsubay atama yönetmeliğinde değişiklik

Subay ve astsubay atama yönetmeliğinde değişiklik

Subay ve Astsubay atama yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlandı.

A+A-

Eşi, çocuğu, annesi, babası veya kardeşi şehit olan subay ve astsubayların ataması, talep etmesi halinde, bir defaya mahsusolmak üzere istediği garnizona yapılacak.

GEÇİCİ GÖREVLENDİRMELERİN SÜRESİ

Buna göre, Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanlığınca yapılacak geçicigörevlendirmelerin onay yetkisi, ilgili kuvvet komutanlığı veya Jandarma Genel Komutanlığı ile koordine etmek ve geçici görevlendirme tarihlerini bildirmek suretiyle Özel Kuvvetler Komutanında olacak. Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanlığınca yapılacak geçici görevlendirmelerin süresi, her defasında azami altı aya kadar olmak üzere en fazla bir yıl süre ile yapılacak.

SAĞLIK SORUNLARI DİKKATE ALINACAK

Subay ve astsubayların atama kriterlerinde, bakmakla yükümlü olduğu ve aynı çatı altında yaşayan anne, baba veya yargı kararıyla vasi tayin edilmesi kaydıyla kardeşin hayati önemdeki sağlık sorunları da dikkate alınacak.

MAL VE HİZMET ALIMI DÜZENLEMESİ

Subay ve astsubaylar, nüfusu 1 milyonu aşan yerler dışında, kendileriyle eşlerinin memleketleri ve daimi ikametgahlarının bulunduğu garnizonlar dahilinde, mümkün olduğu kadar halkla doğrudan ilişkili görevler veya mal ve hizmet alımı ile ilgili görevlere verilmeyecek.

İSTEDİĞİ GARNİZONA ATANABİLECEK

Eşi, çocuğu, annesi, babası veya kardeşi şehit olan personelin ataması, talepetmesi halinde şehadet zamanına bakılmaksızın, bu durumlarının ilgilimakamlarca belgelendirilmiş olması kaydıyla, bir defaya mahsus olmak üzere istediği garnizona yapılacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!