1. HABERLER

  2. ASAYİŞ

  3. Suikastin arkasındaki 3 ülkeyi açıkladı!

Suikastin arkasındaki 3 ülkeyi açıkladı!

A+A-

Kardeşi konuştu; işte Uğur Mumcu suikastine dair şok iddialar...


Uğur Mumcu 'nun kardeşi Avukat Ceyhan Mumcu, sırrı hala çözülemeyen suikastle ilgili Takvim Gazetesi'ne konuştu. Davayı 20 yıldır takip eden Mumcu, cinayetin azmettiricileri olarak CIA , MOSSAD ve Alman istihbaratını adres gösterirken; MOSSAD'ın "kiralık katilleri" İran 'dan temin ederek olayı İslami örgütlerin üzerine yıktığını öne sürdü. İşte Ceyhan Mumcu'nun gündem oluşturacak açıklamaları...

* Bombayı temin eden, arabaya yerleştiren Oğuz Demir. Nerede olduğu belli değil. Bir ara İran'daydı. Sonra Almanya 'ya gitti.
İranlılar Uğur Mumcu cinayeti üzerlerinde kalmasın diye, "gönderdik" dediler. Almanya'ya gittikten sonra kayboldu. İranlılar doğru mu söylüyor, hedef mi şaşırttı, onu bilmiyorum.
* Mahkum olanlar Uğur Mumcu'yu tanımıyorlardı bile. "Niye öldürdünüz" diye soruyorduk "tesettüre karşı çıktığı için" diyorlardı. Oysa Uğur'un tesettürle ilgili bir yazısı bile yok. Olayın İslamcılar'la bağı yok.
* Bu adamlara sipariş veren MOSSAD "İslamcı" görünümlü adamları seçmiş.
Böylece iki amaç gerçekleşmiş oluyor; hem Uğur'dan kurtuluyorlar hem de İran'ı hedef gösteriyorlar.
* İran işi şaşırtmaca. Asıl azmettiriciler CIA, MOSSAD, SAVAMA'nın içinden birileri. Yakalanan adamların SAVAMA (İran istihbaratı) ile ilgisi var. Bu adamların başı İran'da bir general. Adam uçağı ile Türkiye'ye sığındı, oradan Amerika'ya gitti. Uğur Mumcu cinayeti ile ilgili olarak İran, İsrail ve ABD elçiliklerinden açıklama istenmeli.
* Almanya'nın da bu işin içinde olduğunu düşünüyorum. Çünkü Uğur Mumcu'nun Almanya'ya da zararı var: Zırhlı araç yolsuzluğunda Almanlar çok zor durumda kaldı. Uğur bu işin üzerine gidince zırhlı aracın zırhlı olmadığı, çelik yeleğin çelik olmadığı anlaşıldı.
* Bence bizim devletimiz bu işte ABD, İsrail ve İran'ı sorgulayamadığı için olayın genişlemesine izin vermiyor. Bizim devlet yapmadı ama devlet, başka devletlere de bir şey yapamıyor. Devlet burada tıkandı. Eski Mardin Valisi, istihbaratçı Ergun Gökdeniz, şunu söylemişti: Mumcu'yu zırhlı araç yolsuzluğuyla ilgili yazılarından dolayı öldüreceklerdi, MİT buna engel oldu.
* Sonra ABD devreye girdi. Çünkü Amerika da Uğur Mumcu'nun Kürtler'le ilgili, Barzani ve Talabani'yle ilgili yazılarından çok rahatsızdı. Ama Amerikalılar hiçbir zaman kendi elemanlarını kullanmazlar. İsrail'i devreye sokarlar. İsrail de bunu İranlılar'a yaptırdı.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!