1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. TBMM'nin Güvenliği Polisten Alınıyor

TBMM'nin Güvenliği Polisten Alınıyor

Güvenliği askerlerden polise devredilen Meclis’te, bu kez kapılar özel güvenliğe açılıyor. İşte, Meclis’in yeni Eylem Planı’nda yer alan ifadeler...

A+A-

Meclis’in Yeni Eylem Planı’nda polis nöbetinin adım adım yıl sonuna kadar özel güvenliğe devredilmesi öngörülüyor.

Bir süre önce askerden polise geçen Meclis güvenliği özele geçiyor. Özel güvenlik birimine ilk kez Meclis kapısı açılıyor. Öncelikle polisle çalışacak özel güvenlik elemanları daha sonra tamamen güvenlikten sorumlu olacak. Özel güvenliğin yoğun ziyaretçi akışının olduğu birimlerde görev yapması planlanıyor. Star'a göre, Meclis’in yeni Eylem Planı’nda şu ifadelere yer verildi:

Tarih için uzman ekip talebi

“Yoğun ziyaretçi trafiği bazı mekanlardaki güvenliği tehdit etmektedir. Özellikle ziyaretçi yoğunluğu olan bölgelerde mekan ve objelere yönelik alarm sistemi kurulacak. Bahçe ve bina güvenliğinin sağlanması için yetişmiş özel güvenlik istihdam edilecek. Tarihi obje nakillerinin daha sağlıklı yapılabilmesi için uzman bir ekip ve özel imalat bir aracın temini edilmesi hususunun 2014 yılı bütçesine konulacak” denildi. Projenin gerçekleşme tarihi olarak Aralık 2013 öngörüldü. Eylem planında ayrıca Kültür varlığı olarak tescilli TBMM Ana Binasının mevcut ve ilk durumuna ait projelerin hazırlanarak, proje altyapısının oluşturulacağı de belirtildi. Yeni inşa edilen binalarda, azami oranda güneş enerjisinden yararlanılması için gerekli tesisatın kurulmasının sağlanacağı da belirtildi.

Star

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!