• BIST 97.717
  • Altın 143,837
  • Dolar 3,5683
  • Euro 3,9936
  • Ankara : 3 °C
  • İstanbul : 15 °C
  • İzmir : 13 °C
  • Antalya : 17 °C
  • Erzurum : 5 °C

Uzman erbaşlar memurluğa atanabilir mi?

10 Şubat 2016 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girem 6663 Sayılı Kanun'a göre uzman erbaşlıktan ayrılıp memur olmak isteyenlerle ilgili yeni bir düzenleme geldi.
Uzman erbaşlar memurluğa atanabilir mi?

Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun, Resmi Gazete'de yayımlandı. Kanunun 5. maddesine eklenen uzman erbaşlıktan ayrılıp memur olmak isteyenlerle ilgili düzenleme geldi.

Memurlar.net'te yer alan habere göre, daha önceki uygulamalarda 2 yıllık hizmetini yapan uzman erbaşlar, ayrılıp eğer kendilerini atayan bir kamu kurumu var ise memur kadrosuna atanabiliyordu.

UZMAN ERBAŞLIK GÖREVİNDE 7 YIL BULUNMASI GEREKİYOR

Yapılan düzenlemeyle birlikte, 2 yıllık hizmet yapan uzman erbaşların süresi 7 yıla çıkarıldı. Buna göre uzman erbaşlıktan ayrılıp 657'e tabi memur kadrolarına atanmak isteyenlerin bugünden itibaren en az 7 yıllık uzman erbaşlık görevinde bulunması gerekmekiyor.

Öte yandan bu düzenleme her 7 yıllık hizmete sahip uzman erbaşın memur kadrolarına atanacağı anlamına gelmiyor. Uzman erbaşlıktan ayrılıp memurluğa atanmayı yürüten merkezi bir kurum bulunmadığı için, tek tek kurumlara başvurması gerekiyor.

Ajanslar

Etiketler: ,
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!
Yorumlar
    Diğer Haberler
    EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 - 2016 Polis Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Haber Yazılımı: CM Bilişim