1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Vali'den Gezi Parkı eylemcilerine teşekkür

Vali'den Gezi Parkı eylemcilerine teşekkür

Polis memur emniyet kamu haber İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Gezi Parkı ve Taksim Meydanı'nda yaşanan olayları bir kaç küçük marjinal grup tarafından gerçekleştirildiğini belirterek, Gezi Parkı içinde bulunup polise yardımcı olan eylemcilere teşekkü

A+A-

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'nun açıklamasından satır başları şöyle; 

Taksim Meydanı'ndaki pankartları ve materyalleri toplamak üzere bu sabah polis bir müdahale gerçekleştirdi. 

Gezi Parkı içinde bulunanlara herhangi bir müdahalenin olmayacağını belirttik. Bu kapsamda alan içindeki mataryeller toparlandı. Bu çalışmalar yapılırken herkesin gördüğü gibi küçük grupların polisle çatışmaya girildiği görüldü. Bu marjinal gruplara müdahaleler yapıldı. 

KONTROLLÜ DURUŞUMUZ SÜRÜYOR 

Marjinal grupların olayların büyütmesine izin vermedi ve sakin bir bekleyiş sürüyor. Taksim ve çevresinde kontrollü duruşumuz sürüyor. 

Gezi Parkı'nda çevreci bir yaklaşım ile başlatılan girişim çerçevesinde Taksim Meydanı legal ve illegal gruplar tarafından bir reklam panosu haline dönüşmüştü. Bu durum ülkemizin imajına zarar veriyordu. 

GEZİ'YE MÜDAHALE YOK 

Gezi Parkı'na hiçbir müdahalemiz olmayacağını tekrar teyit ediyorum. 

Bu bağlamda Gezi Parkı içindeki gençlerin tahriklere kapılmayıp çatışma içerisinde girmeyişini çok anlamlı bulunuyor ve teşekkür ediyorum. 

Bu duyarlılığın duyarlı yurttaşlarımız tarafından aynı özenle sürdürülmesi temenni ediyorum. 

SİS BOMBALARI İLE AŞIRI GAZ KULLANILIYOR İZLENİMİ YARATILIYOR 

Elbetteki ülkemizin huzurunu bozacak bir takım merjinal grupların eylemleri sürecektir. Kullandıkları sis bombaları ile polisimizin aşırı gaz kullandığı imajını yaratmaya çalışıyorlar. O yüzden şu ana kadar polisimiz özenli davranmıştır. 

POLİSE DESTEK OLAN EYLEMCİLERE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Gezi Parkı içindeki eylemciler ile polisimiz mükemmel bir işbirliği sürdürmüştür. Bize Taksim'de yardımda bulunan tüm gruplara teşekkür ediyorum. 

Çatışmalarda ciddi yaralanmalar olmamıştır. Yanlız bir polis aracımızın yakılmasına varıncaya kadar yapılan eylemler sonucunda bir takım gözaltına alınmıştır. 

Alanda çatışan grupların elinde bulunan telsizleri kendi aralarında iletişim kurmak için temin ettiklerini görüyoruz. Bu görüntüleri ibretlik olarak nitelendiriyorum. 

SOSYAL MEDYADA YANLIŞ ALGI OLUŞTURULUYOR 

Belinde silah olan kişiler ile ilgili, sosyal medyada polis olduğuna yönelik ters algı yaratmak isteyenlerle ilgili gerekli incelemeler yapılacaktır. Sosyal medyada algıyı bozmak isteyenlere karşı dikkatli olmak gerekli. 

Bizim bugünkü müdahalenin amacı meydandaki Atatürk heykeli ve AKM üzerindeki görüntüyü bozan afişleri kaldırmaktır. 

POLİS MEYDANDA UYGUN BİR ŞEKİLDE DURACAK 

Bu tarz görüntülere yeni baştan oluşmasına izin vermeyeceğiz. O yüzden polisimiz Taksim'de görevini uygun bir şekilde devam ettirecek. 

Gezi Parkı'ndaki gruplarla temasımızı sürdürüyoruz. Bugünkü tavırlarından ötürü onlara teşekkür ediyorum. Zaten bende tweetlerimde ''Bulunduğunuz yerde durun ve polisimize yardımcı olun'' demiştim.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!