1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Yurt genelinde havalar nasıl olacak?

Yurt genelinde havalar nasıl olacak?

Doğu kesimlerde azalacağı diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

A+A-

Yapılan son değerlendirmelere göre; kıyılarında karla karışık yağmur olmak üzere Kuzey Ege, Doğu Anadolu'nun kuzeyi, Batı ve Doğu Karadeniz ile Orta Karadeniz kıyı kesimleri, Bolu, Mardin, Eskişehir ve Ankara'nın batısının hafif kar yağışlı, Marmara, Doğu Anadolu'nun güneyi ile Muş, Ağrı, Iğdır, Batman ve Siirt çevrelerinin ise kar yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
HAVA SICAKLIĞI :Doğu kesimlerde azalacağı diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Genellikle kuzey yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara ile Ege ve Akdeniz Kıyılarında kuzey yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s)eseceği tahmin ediliyor.
UYARILAR
BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
ÇIĞ TEHLİKESİ: Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda yüksek kar örtüsüne sahip eğimli alanlarda çığ tehlikesi riski bulunduğundan yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA     
Parçalı yer yer çok bulutlu, bölge genelinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Trakya ile bölgenin güneydoğu kesimlerinde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.   
BURSA: Parçalı çok bulutlu, il geneli kar yağışlı         4
EDİRNE: Parçalı çok bulutlu, il geneli kar yağışlı         4
İSTANBUL:Parçalı çok bulutlu, il geneli kar yağışlı         5
KIRKLARELİ:Parçalı çok bulutlu, il geneli kar yağışlı         4
EGE
Parçalı ve çok bulutlu, kıyılarda karla karışık yağmur olmak üzere, kuzey kesimlerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kıyılarında kuzeyli yönlerden kuvvetlice 30-50 km/saat) esmesi bekleniyor. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.
A.KARAHİSAR: Parçalı çok bulutlu, il geneli hafif kar yağışlı         -2
İZMİR: Parçalı çok bulutlu, hafif karla karışık yağmur ve kar yağışlı         5
KÜTAHYA: Parçalı çok bulutlu, il geneli hafif kar yağışlı         -4
MANİSA:Parçalı çok bulutlu, il geneli hafif kar yağışlı         4
AKDENİZ
Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölge genelinde kuzey yönlerden kuvvetlice(30-50 km/saat) esmesi bekleniyor. Sabah saatlerinde bölgenin iç ve yüksek kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
ADANA:Parçalı ve az bulutlu         8
ANTALYA:Parçalı bulutlu         9
HATAY:Parçalı ve az bulutlu         5
ISPARTA:Parçalı bulutlu         -2
İÇ ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, Eskişehir ile Ankara'nın batı çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde kuvvetli olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
ANKARA:Parçalı ve çok bulutlu, batısı hafif kar yağışlı.         -3
ÇANKIRI:Parçalı ve çok bulutlu         -3
KAYSERİ:Parçalı bulutlu         -5
KONYA:Parçalı ve çok bulutlu         -2
BATI KARADENİZ
Çok bulutlu, kıyıları ile Bolu çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyılarında hafif, bölgenin iç kesimlerinde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor.
BOLU:Çok bulutlu, hafif kar yağışlı         -3
DÜZCE:Çok bulutlu, hafif kar yağışlı         2
SİNOP:Çok bulutlu, hafif kar yağışlı         3
ZONGULDAK:Çok bulutlu, hafif kar yağışlı         1
ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları ile Doğu Karadeniz'in hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyılarında hafif ve yer yer orta, bölgenin iç kesimlerinde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor.
AMASYA:Çok bulutlu         -1
ARTVİN:Çok bulutlu, hafif kar yağışlı         -2
SAMSUN:Çok bulutlu, hafif kar yağışlı         3
TRABZON:Çok bulutlu, hafif kar yağışlı         2
DOĞU ANADOLU
Çok bulutlu, Erzurum,, Kars, Ardahan ve Bingöl çevrelerinde hafif olmak üzere bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kuzeydoğusunda kuvvetli olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
ERZURUM:Çok bulutlu ve hafif kar yağışlı         -8
HAKKARİ:Çok bulutlu ve kar yağışlı         -7
IĞDIR:Çok bulutlu ve kar yağışlı         -2
KARS:Çok bulutlu ve hafif kar yağışlı         -9
GÜNEYDOĞU ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, Mardin'de hafif kar, Batman ve Siirt çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin kuzey ve batı kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
DIYARBAKIR:Parçalı ve çok bulutlu         0
GAZİANTEP:Parçalı bulutlu         0
SİİRT:Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı         -2
ŞANLIURFA:Parçalı bulutlu         5
DENİZLERDE HAVA
Ege'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.
KARADENİZ
Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de batı ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/s), öğleden sonra 2 ila 4 (10-30 km/s) öğleden sonra batısı kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/s), Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan, doğusu güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m batısı 2,0m Görüş: Orta.
MARMARA
Hava Durumu: Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar kar yağışlı, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan, öğleden sonra kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.
EGE
Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de güney ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/s), öğleden sonra kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/s), Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/s) akşam kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m öğleden sonra kuzeyi 1,5 ila 2,5m Görüş: İyi.
AKDENİZ
Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgar: kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/s) sabah batısı 3 ila 5 (20-40 km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: İyi.
VAN GÖLÜ
Hava Durumu: Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/s) kuvvetinde, Dalga: 0,75 ila 1,0m Görüş: Orta.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!