1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Zombıe Tsunamı

Zombıe Tsunamı

Zombie Tsunami ilk başladığında gayet güzel ve eğlenceli olarak görülmektedir.

A+A-

 

 

            Zombie Tsunami ilk başladığında gayet güzel ve eğlenceli olarak görülmektedir. Oyunun giriş bölümü için en önemli bilgiler silahları Z ve X harfleriyle aktif olmasıdır. Z harfi levyeyi aktive ederken ki bu zombileri oyuncu karakterin kendisinden uzaklaştırmaya yararken X harfi ise silahı aktive eder. Oyunun ileriki bölümlerinde klavyedeki boşluk (space) tuşu ile silahlar arasında değişiklik yapılabilmektedir.

            Mermi sayısı oyun içinde sınırlı olduğundan kullanımına dikkat edilmelidir. Oyunun içindeki nesnelere saldırılması sonucunda eşyalardan ekstra mermi, ekstra sağlık ve para elde edilebilmektedir. Oyun sırasında kazanılan para ile de yeni silahlar almanın yanı sıra silahlar geliştirilebilir ve mermi kapasitesi arttırılabilmektedir. Bölüm sonlarında kazanılan taçlar ile ekstra seçeneklerin olduğu ayrı bir satın alma bölümü daha mevcuttur.

            Oyunda zombiler hem görünüş hem de özellik olarak birbirlerinden farklılık göstermektedir. Bunun sebebi de her zombinin görünüşüne göre ayrı öldürülme zorluğu olmasıdır. İlk bölümlerdeki zombiler sadece yakın saldırıda bulunurken ileriki bölümlerdeki zombiler uzaktan saldırıda da bulunabilmektedir. Belli bölümlerin sonunda ise bölüm sonu zombileri mevcuttur. Bu zombilerin öldürülmesi çok zordur ve diğer zombilerden farklı olarak kendilerine özel silahları vardır.

            Aynı zamanda da diğer zombilerin saldırıları da bölüm sonu zombilerin yanında devam etmektedir ki bu bölümü geçmeyi iyice zorlaştırmaktadır. Bir diğer zorluk ise özellikle belli bölümlerde olduğunu söylediğimiz bölüm sonu zombilerinin yaşam değerinin görülememesidir. Bu durumda da mermi kullanımının kontrolü oldukça güçleşmektedir.